Zobacz film, który wyjaśni Ci, czym jest KITS - Kraków Innotech Starter

Zapewnimy Ci potrzebną energię

Zapewnimy zakmnięte szkolenia dostępne tylko dla uczestnikow. Wesprzemy  Cię motywacją w Twojej drodze do wielkiego startupowego imperium.

lampy 1

Znajdziemy dla Ciebie współpracowników

Organizujemy spotkania integracyjne w ramach projektu. Poznasz tam przyszłych współpracowników, czy nawet inwestorów. Na takie eventy zapraszamy osoby znane w środowisk startupowym.

Wskażemy Ci prawidłową drogę w Biznesie

Zapewnimy pełną opiekę mentorów przez cały projekt, a nawet dłużej. Doświadczeni biznesmeni bedą w gotowości by odpowiedzieć na każde Twoje pytanie. Doradzają, pomagają, prezkazują znajomości. Dzięki temu decyzje w biznesie będą dużo łatwiejsze.

F.A.Q.

Na czym polega program mentoringowy KITS?

KRK InnoTech Starter (KITS) to kompleksowy program, którego celem jest m.in. pomoc przedsiębiorczym studentom w postawieniu pierwszych kroków w biznesie. Program mentoringowy to z kolei okazja do podzielenia się z nimi własnym doświadczeniem biznesowym i przez to do wsparcia rozwoju krakowskiego ekosystemu start-upowego.

 

Jakie korzyści daje udział w programie mentoringowym?

Przede wszystkim satysfakcję i świadomość, że z jednej strony pomogło się komuś zrealizować własne marzenia a z drugiej wsparło się rozwój ekosystemu start-upowego w Krakowie. Po drugie udział w programie mentoringowym daje możliwość rozwoju osobistego i nabycia praktycznych kompetencji miękkich, niezbędnych do pracy każdemu menedżerowi. Po trzecie, udział w programie mentoringowym daje możliwość poszerzenia sieci kontaktów i zyskania nowego spojrzenia na kwestie, które wydawały Ci się do tego momentu oczywiste.

 

W jaki sposób przyporządkowani zostaną mentorzy i mentee?

Program zaczyna się od spotkania obowiązkowego dla wszystkich mentorów i mentee (uczestników z mniejszym doświadczeniem). Prowadzi je lead-mentor, czyli osoba posiadające duże doświadczenie w obszarze Human Resources, która będzie także moderować cały program. Na pierwszym spotkaniu przedstawione zostaną ogólne zasady programu oraz będzie czas na bliższe poznanie się mentorów i mentee: Najpierw każdy z mentorów i każdy z mentee dostanie max. 2 minuty na przedstawienie się, a następnie odbędzie się speed dating, czyli spotkania 1:1 trwające do 5 minut. Organizatorzy przedstawią sugerowany podział na pary (mentor-mentee), jednak ostateczna decyzja należeć będzie do uczestników.

 

Jak dokładnie będzie zorganizowany proces mentoringu?

Każda z par (mentor-mentee) spotyka się w ustalonym przez siebie czasie i miejscu (mocno rekomendujemy spotkania osobiste) oraz samodzielnie określa przebieg i cel danego spotkania. Obie strony zobowiązują się poświęcić sobie minimum 8 godzin w ciągu 2 miesięcy trwania programu. Po każdym spotkaniu będziemy prosić obie strony i wypełnienie krótkiej ankiety ewaluacyjnej, która umożliwi nam lepiej wspierać mentorów ich pracy.

 

Co jest dokładnie oczekiwane od mentorów?

Najważniejszy jest szczery feed-back i wsparcie dla mentee. Do udziału w programie zapraszamy osoby posiadające kilku-, ale nie kilkunastoletnie doświadczenie w biznesie. Chcemy, abyście przekazali swoje doświadczenia na temat tego jak zacząć prowadzić własny biznes, a nie jak zarządzać 10-letnim przedsiębiorstwem. Dla części mentorów będzie pierwszy tego typu program, dlatego zapewniamy Wam wsparcie lead-mentora, który pomoże w rozwoju kompetencji miękkich.