Staż

Jesteś studentem, masz kilka wolnych godzin w tygodniu, które chciałbyś aktywnie wykorzystać?
Interesujesz się tematyką startup-ową, networkingową, innowacyjną, business development?
Chcesz rozwijać umiejętności pracy w grupie, nauczyć się organizacji konferencji, eventów, aktywnie działać w Social Media, poszerzać swoją wiedzę z zakresu Public Relations albo tworzyć projekty graficzne?
A może bardziej interesuje Cię przeprowadzanie badań jakościowych, analiza rynku i współpraca z młodymi naukowcami przy projektach?

Jeśli na któreś z powyższych pytań odpowiedziałeś „tak!” – zgłoś się!

s

logo start popr

Kim jesteśmy?
KMS to fundacja non-profit, którą tworzą młodzi naukowcy i przedsiębiorcy zainteresowani krakowską sceną startupową. Naszym celem jest wspieranie rozwoju ekosystemu startupowego w Krakowie.
Co oferujemy?
• bezpłatny, certyfikowany staż w młodym zespole,
z zarządzaniem – chętnie podzielimy się naszą wiedzą,
• indywidualny mentoring w zakresie budowy przyszłej kariery zawodowej,
• zadania związane z przedsięwzięciami biznesowymi i projektami naukowymi zarządzanymi metodą WBS, przy wykorzystaniu narzędzi informatycznych, takich jak Trello,
• możliwość poznania przedstawicieli krakowskich organizacji pozarządowych, biznesu i władz samorządowych,
• wiedzę jak prowadzić badania naukowe m.in. metodami desk research i CAWI,
• zgrany zespół i przyjazną atmosferę,

s

DZIAŁ PUBLIC RELATIONS

Jeżeli interesujesz się mediami, zarówno społecznościowymi, jak i tradycyjnymi, zajmujesz grafiką, pasjonujesz fotografią lub filmem albo masz lekkie pióro oraz chęć wykorzystania wszystkich tych umiejętności w środowisku startupowym dział PR naszej fundacji jest właśnie dla Ciebie!

MŁODSZY SPECJALISTA DS. SOCIAL MEDIA
Jako młodszy specjalista ds. social media zajmować się będziesz kanałami, poprzez które jako fundacja komunikujemy się ze światem. Poznasz tajniki zarządzania mediami społecznościowymi oraz metody wykorzystywania ich w celach pijarowych i marketingowych. Na własnej skórze przekonasz się o ich skuteczności i globalnym zasięgu.

MŁODSZY SPECJALISTA W DZIALE FILMOWO-FOTOGRAFICZNYM
Na tym stanowisku będziesz mieć okazje rozwinąć skrzydła w kontekście fotograficzno-filmowym. Kraków Miastem Startupów to liczne eventy, warsztaty, spotkania, którym nie może zabraknąć odpowiedniej oprawy, to również ciekawi ludzie, którym będziesz miał okazje się przyjrzeć przez obiektyw aparatu czy kamery.

ASYSTENT W DZIALE PROMOCJI
Na tym stanowisku będziesz odpowiedzialny za kontakt z mediami, a co za tym idzie, za dobry wizerunek fundacji oraz promocję konkretnych wydarzeń przez nas planowanych. W Twojej gestii będzie leżeć nawiązanie kontaktu z mediami jako rzecznik prasowy fundacji, nauczysz się planować oraz wybierać odpowiednie strategie promocyjne.

MŁODSZY SPECJALISTA DS. COPYWRITINGU
Jeżeli masz lekkie pióro, kreatywny umysł oraz chęć poznania środowiska startupowego to stanowisko młodszego specjalisty ds. copywritingu będzie idealne dla Ciebie. Poznasz zasady funkcjonowania krakowskiego środowiska startupowego, spotkasz ciekawych ludzi, zgromadzisz ogrom nietuzinkowych historii – to wszystko będzie stanowić obfity materiał do artykułów, wielu pomysłów copywritingowych, czy też prowadzenia newslettera fundacji.

MŁODSZY ADMINISTRATOR STRONY INTERNETOWEJ
Jako młodszy administrator strony internetowej czuwać będziesz nad budową oraz sprawnym działaniem strony fundacji, która stanowić będzie podstawowe źródło informacji o naszej działalności. Na tym stanowisku Twoim zadaniem będzie również tworzenie stron internetowych konkretnych wydarzeń organizowanych przez KMS. Mile widziana znajomość WordPress, HTML5, CSS3, PHP.

MŁODSZY SPECJALISTA DS. GRAFIKI
Jeżeli jesteś kreatywny, znasz się na grafice, a pomysły same wpadają Ci do głowy to stanowisko młodszego specjalisty ds. grafiki wydaje się być stworzone dla Ciebie. Będziesz miał okazje do tworzenia grafik na liczne konferencje, warsztaty, rekrutacje oraz projektowania innych materiałów promocyjnych na owe wydarzenia. To duża szansa na rozwój artystyczny, jako iż pracy na tym stanowisku nie brakuje.

s

DZIAŁ HUMAN RESOURCES

Dział HR odpowiada za najcenniejszy kapitał naszej fundacji – zespół. Zajmuje się organizacją pracy całego teamu, współpracą poszczególnych działów organizacji, jak i wsparciem działań i rozwoju każdego członka fundacji z osobna. To dział dla osób lubiących pracę z ludźmi, którym zależy na dobrej atmosferze w zespole i chcieliby ją współtworzyć integrując i motywując ich członków. Przed naszymi HR-owcami stoi nie lada wyzwanie – praca ze zróżnicowaną, młodą, a tym samym wyjątkową grupą ludzi.

MŁODSZY SPECJALISTA DS. HUMAN RESOURCES
Jako młodszy specjalista ds. Human Resources dowiesz się jak wygląda kompleksowe przygotowanie procesu rekrutacyjnego oraz dalsze wdrażanie do organizacji. Będziesz brał czynny udział w motywowaniu i integrowaniu zespołu, a także współorganizował ciekawe szkolenia i konferencje.

MŁODSZY SPECJALISTA DS. ORGANIZACJI
Jako młodszy specjalista ds.organizacji dowiesz się jak zarządzać sprawami formalnymi i efektywnie kierować czasem własnym. Będziesz odpowiedzialny za administrację finansowa i logistyczne wsparcie organizacji eventów.

s

s

DZIAŁ PROJEKTOWY

Dział projektowy jest odpowiedzialny za realizację wszystkich projektów prowadzonych przez fundację, to praca przy organizacji konferencji, warsztatów oraz innego rodzaju eventów.Współpracując z wszystkimi pozostałymi działami KMSu, a także jednostkami zewnętrznymi fundacja wspiera krakowskie środowisko startupowe podejmując konkretne działania. To praca z energicznymi i pomysłowymi ludźmi nastawionymi na działanie i nieustanna naukę – oczywiście w praktyce. Chcesz aktywnie wspierać ekosystem i być częścią zespołu realizującego takie projekty jak Krakowski Tydzień Startupów, Startup Europe Week, Warsztaty „Z Technologii w Globalny Biznes”? Zgłoś się!

MŁODSZY SPECJALISTA DS. PROJEKTÓW
Jako młodszy specjalista ds. projektów będziesz miał możliwość rozwijać umiejętności z zakresu project managementu. Nauczysz się tworzyć harmonogramy, budżety, analizę ryzyka w projektach. Będziesz włączony w organizację eventów i wydarzeń startupowych, a także współpracę z innymi działami fundacji i partnerami zewnętrznymi. Rozwiniesz umiejętności pracy w grupie, a ponadto otrzymasz możliwość kreatywnego tworzenia koncepcji nowych projektów oraz ich realizacji dzięki bliskiej współpracy z kadrą zarządzającą.

MŁODSZY SPECJALISTA DS. FINANSOWANIA PROJEKTÓW
Jako młodszy specjalista ds. finansowania projektów będziesz miał możliwość rozwijania umiejętności nie tylko z zakresu project managementu, ale również działań mających na celu pozyskiwanie grantów i funduszy. Będziesz miał okazję nawiązać współpracę z lokalnymi jednostkami samorządu terytorialnego a także dowiesz się jak pisać wnioski ofertowe. Otrzymasz możliwość kreatywnego tworzenia koncepcji nowych projektów oraz zostania członkiem zespołów je realizujących dzięki bliskiej współpracy z kadrą zarządzającą.

s

s

ZESPÓŁ BADAWCZY

Celem działającego w ramach Fundacji zespołu badawczego jest uporządkowanie kwestii
związanych z krakowską przedsiębiorczością innowacyjną i środowiskiem startupowym,
poprzez prowadzenie niezależnych badań naukowych w dziedzinach nauk ekonomicznych i społecznych.

ASYSTENT W ZESPOLE BADAWCZYM
Jako asystent w Zespole Badawczym będziesz współpracować z młodymi naukowcami przy ambitnych projektach naukowych w obszarze ekonomiczno-społecznym (m.in. start-upy, innowacje, przedsiębiorczość, transfer technologii itp.). Dowiesz się czym są badania jakościowe, poczujesz jak bajecznie prosta jest statystyka i nauczysz się redagowania tekstów naukowych.

s

s

DZIAŁ NETWORKINGU

MŁODSZY MENEDŻER DS. PARTNERÓW
Jako młodszy menedżer ds. partnerów będziesz odpowiadać za nawiązywanie i podtrzymywanie
relacji z partnerami biznesowymi oraz negocjować warunki współpracy z nimi. Dowiesz się
wszystkiego o networkingu i budowie relacji biznesowych, rozbudujesz własną sieć kontaktów i
od podszewki poznasz krakowskie środowisko startupowe.