Fundacja Kraków Miastem Startupów z siedzibą w Krakowie (dalej: „KMS”) w związku z prowadzeniem niniejszej strony internetowej używa plików cookies, tj. technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika. Pliki cookies wykorzystywane są przez KMS w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania serwisu, w celach analitycznych oraz marketingowych, w tym personalizacji reklam. Korzystając z serwisu wyrażają Państwo zgodę na przechowywanie i uzyskiwanie dostępu do tych danych przez KMS oraz współpracujące podmioty trzecie. Zgoda ta w każdej chwili może być zmodyfikowana lub cofnięta poprzez dokonanie odpowiednich zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Szersze informacje znaleźć można w polityce prywatności.
Polityka Prywatności      
ROZUMIEM

AKCELERATOR STARTUPÓW ODPOWIEDZIALNYCH SPOŁECZNIE

ASOS, czyli Akcelerator Startupów Odpowiedzialnych Społecznie to roczny projekt, którego celem jest inspirowanie, szkolenie młodych, przedsiębiorczych osób, jak również pomoc w projektowaniu i rozwijaniu innowacyjnych rozwiązań. 

Odbywa się to dzięki organizowaniu prelekcji, hackathonów, paneli dyskusyjnych, czy serii spotkań poświęconych rozwojowi umiejętności z zakresu zarządzania. W związku z realizacją ASOSa powstał program akceleracyjny, którego zadaniem jest wdrażanie w życie odpowiedzialnych społecznie inicjatyw, które rozwiną się w prężnie działające startupy.


ASOS, jako projekt skupiający się na społecznej odpowiedzialności skupia się wokół czterech filarów:

Inspiration Meetup

Wakacyjne spotkanie inspiracyjne. Każde z wydarzeń poświęcone jest jednemu z filarów projektu.

Spotkania składają się z wystąpień ekspertów, aktywistów i specjalistów. Zaproszeni goście opowiadają o inicjatywach, które realizują oni sami i ich organizacje, korzyściach oraz ograniczeniach, z którymi można się spotkać. Następnie, uczestnicy spotkania mają szansę skonfrontować swoje opinie w ramach panelu dyskusyjnego.

A na koniec punkt, którego nie może zabraknąć w procesie inspirowania do tworzenia innowacyjnych rozwiązań, czyli networking przy pizzy!

Hackathony

To dwunastogodzinne eventy przepełnione atrakcjami, nagrodami oraz tworzeniem kreatywnych, innowacyjnych rozwiązań!

 W ramach ASOSa są realizowane dwa hackathony, których tematyka skupia się wokół czterech, głównych obszarów tematycznych projektu:

  • Eko-obywatel
  • Edu-kultura

ASOS Camp

W ramach projektu został utworzony program akceleracyjny skierowany do 8 innowacyjnych projektów społecznych lub biznesowych wpisujących się w ideę programu, tj. stanowiących odpowiedź na wyzwania w obszarze kultury, edukacji, ekologii oraz partycypacji obywatelskiej.

Po zakończeniu programu akceleracyjnego, uczestników czeka gala, na której zostają przedstawione efekty projektu.

DemoDay

Tradycyjnym zwieńczeniem każdego programu akceleracyjnego jest tzw. „Demo Day”, czyli gala, na której prezentują się absolwenci programu, najczęściej przed potencjalnymi inwestorami i partnerami biznesowymi. Zaproszeni na nią zostaną m.in. przedstawiciele biznesu, władz lokalnych, organizacji pozarządowych, mediów.

Akademia ASOSa

Warsztaty podnoszące kompetencje menedżerskie. Pokazujemy, co to Business Model Canvas, skupiamy się na marketingu internetowym oraz pozyskiwaniu i współpracy z inwestorami.

Newsletter