ASOS

ASOS, czyli Akcelerator Startupów Odpowiedzialnych Społecznie to roczny projekt, którego celem jest inspirowanie, szkolenie młodych, przedsiębiorczych osób, jak również pomoc w projektowaniu i rozwijaniu innowacyjnych rozwiązań. 

Odbywa się to dzięki organizowaniu prelekcji, hackathonów, paneli dyskusyjnych, czy serii spotkań poświęconych rozwojowi umiejętności z zakresu zarządzania. W związku z realizacją ASOSa powstał program akceleracyjny, którego zadaniem jest wdrażanie w życie odpowiedzialnych społecznie inicjatyw, które rozwiną się w prężnie działające startupy.


ASOS, jako projekt skupiający się na społecznej odpowiedzialności skupia się wokół czterech filarów: ekologia, partycypacja obywatelska, edukacja i kultura.

Dla kogo?

 

Etapy projektu

Inspiration Meetup

Wakacyjne spotkanie inspiracyjne. Każde z wydarzeń poświęcone jest jednemu z filarów projektu.
Spotkania składają się z wystąpień ekspertów, aktywistów i specjalistów. Zaproszeni goście opowiadają o inicjatywach, które realizują oni sami i ich organizacje, korzyściach oraz ograniczeniach, z którymi można się spotkać. Następnie, uczestnicy spotkania mają szansę skonfrontować swoje opinie w ramach panelu dyskusyjnego. A na koniec punkt, którego nie może zabraknąć w procesie inspirowania do tworzenia innowacyjnych rozwiązań, czyli networking przy pizzy!

Hackathony

W ramach ASOSa są realizowane dwa hackathony, których tematyka skupia się wokół czterech głównych obszarów tematycznych projektu:

Podczas dwunastogodzinnych eventów przepełnionych atrakcjami i nagrodami, pod okiem doświadczonych mentorów tworzysz kreatywny i innowacyjny projekt odpowiedzialny społecznie. Odbywasz szkolenia między innymi z modelowania procesów biznesowych, prezentacji publicznych, finansowania projektów czy cfustomer development. Podczas wielkiego finału, jury przyznaje nagrody najbardziej obiecującym projektom. To również ogromna szansa na pozyskanie wartościowych kontaktów biznesowych, wymienienie się doświadczeniem i integracje zespołu. W przerwie od pracy możesz udać się do strefy relaksu, zagrać w planszówki lub wziąć udział w zajęciach ruchowych.

ASOS Camp

W ramach projektu, został utworzony program akceleracyjno-mentoringowy, który pod okiem ekspertów rozwija 8 innowacyjnych projektów społecznych i biznesowych wpisujących się w ideę programu, tj. stanowiących odpowiedź na wyzwania w obszarze kultury, edukacji, ekologii oraz partycypacji obywatelskiej.

Po zakończeniu programu akceleracyjnego, zespoły zaprezentują swoje rozwiązania podczas gali Demo Day.

Poznaj naszych mentorów:

Anna Mirzyńska

Wojciech Przywała

Bartłomiej Świstak Piotrowski

Paweł Zdańkowski

Michał Adamczyk

Klub ASOS

Po zakończonej inkubacji, zaprosimy zespoły do Klubu ASOS, którego celem będzie zrzeszenie oraz wspólne dbanie o dalszy rozwój zbudowanej społeczności. 

Kto za tym stoi?

Organizatorem spotkania jest Fundacja Kraków Miastem Startupów.

Kraków Miastem Startupów to jedna z najprężniej działających organizacji startupowych w Małopolsce. Istnieje jako fundacja non-profit od 2015 roku. Dba o rozwój przedsiębiorczości i innowacji oraz o kondycję krakowskiego ekosystemu startupowego.

Wspiera środowisko akademickie, dostarczając młodym naukowcom i innowatorom wiedzę i umiejętności biznesowe oraz pomaga w transferze technologii z uczelni do biznesu.

Projekt jest współfinansowany w ramach programu noweFIO.

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.