ASOS

ASOS, czyli Akcelerator Startupów Odpowiedzialnych Społecznie to roczny projekt, którego celem jest inspirowanie, szkolenie młodych, przedsiębiorczych osób, jak również pomoc w projektowaniu i rozwijaniu innowacyjnych rozwiązań. 

Odbywa się to dzięki organizowaniu prelekcji, hackathonów, paneli dyskusyjnych, czy serii spotkań poświęconych rozwojowi umiejętności z zakresu zarządzania. W związku z realizacją ASOSa powstanie program akceleracyjny, którego zadaniem jest wdrażanie w życie odpowiedzialnych społecznie inicjatyw, które rozwiną się w prężnie działające startupy.


ASOS, jako projekt skupiający się na społecznej odpowiedzialności skupia się wokół czterech filarów: ekologia, partycypacja obywatelska, edukacja i kultura.

Dla kogo?

 

Etapy projektu

INSPIRATION MEETUP, czyli wakacyjne spotkanie inspiracyjne. Każde z wydarzeń poświęcone jest jednemu z filarów projektu.
Spotkania składają się z wystąpień ekspertów, aktywistów i specjalistów. Zaproszeni goście opowiadają o inicjatywach, które realizują oni sami i ich organizacje, korzyściach oraz ograniczeniach, z którymi można się spotkać. Następnie, uczestnicy spotkania mają szansę skonfrontować swoje opinie w ramach panelu dyskusyjnego.
A na koniec punkt, którego nie może zabraknąć w procesie inspirowania do tworzenia innowacyjnych rozwiązań, czyli networking przy pizzy!

Zobacz jak to robimy!:

HACKATHONY: W ramach ASOSa są zrealizowane dwa hackathony, których tematyka skupia się wokół czterech głównych obszarów tematycznych projektu:

  • Eko-obywatel – 23 października 2021
  • Edu-kultura – 04 grudnia 2021

To dwunastogodzinne eventy przepełnione atrakcjami, nagrodami oraz tworzeniem kreatywnych, innowacyjnych rozwiązań!

AKADEMIA ASOSa, czyli warsztaty podnoszące kompetencje menedżerskie. Jakie tematy odkryjesz z KMS jesienią? Pokażemy Ci co to Business Model Canvas, skupimy się na marketingu internetowym oraz pozyskiwaniu i współpracy z inwestorami.

ASOS Camp: W ramach projektu, zostanie utworzony program akceleracyjny, który będzie skierowany do 8 innowacyjnych projektów społecznych lub biznesowych wpisujących się w ideę programu, tj. stanowiących odpowiedź na wyzwania w obszarze kultury, edukacji, ekologii oraz partycypacji obywatelskiej.

Po zakończeniu programu akceleracyjnego, uczestników czekać będzie gala, na której przedstawione zostaną efekty projektu.

To nie koniec! Twórz startupowy system razem z nami i dołącz do Klubu ASOS. Będzie to miejsce do integracji oraz dalszego rozwoju powstałych pomysłów.

Masz pomysł na startup? Koniecznie wypełnij nasz formularz, który pomoże ci zamienić “notatki z szuflady” na innowacyjną firmę! 

Po zapoznaniu się z Twoim pomysłem, spotkamy się z Tobą w celu opracowania planu działania. Pod okiem ekspertów, z którymi będziesz mógł/mogła się spotkać w czasie konsultacji, rozwiniesz swój pomysł, a być może staniesz się uczestnikiem pierwszego programu akceleracyjnego dla startupów odpowiedzialnych społecznie realizowanego przez Fundację Kraków Miastem Startupów.

Kto za tym stoi?

Organizatorem spotkania jest Fundacja Kraków Miastem Startupów.

Kraków Miastem Startupów to jedna z najprężniej działających organizacji startupowych w Małopolsce. Istnieje jako fundacja non-profit od 2015 roku. Dba o rozwój przedsiębiorczości i innowacji oraz o kondycję krakowskiego ekosystemu startupowego.

Wspiera środowisko akademickie, dostarczając młodym naukowcom i innowatorom wiedzę i umiejętności biznesowe oraz pomaga w transferze technologii z uczelni do biznesu.

Projekt jest współfinansowany w ramach programu noweFIO.

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.