Aspekty prawne prowadzenia działalności gospodarczej | Jan Marczyński | SLIP

Rozwijanie nowego pomysłu, tworzenie strony internetowej i pozyskiwanie klientów to ekscytujące aspekty budowania startupu/biznesu. Niestety, rozwiązywanie problemów prawnych nigdy nie znajdzie się na liście top 3 priorytetów foundera. Jako, że styczność ze stale zmieniającymi się przepisami i kruczkami prawnymi jest nieuniknione, kluczowym jest, aby przedsiębiorca lepiej zrozumiał prawo jeszcze przed położeniem fundamentów nowego biznesu. Znajomość niektórych aspektów, pomoże startupom oraz początkującym przedsiębiorcom zapobiec nieistotnym wydatkom i zaoszczędzić czas. 

 
Podczas szkolenia z Janem Marczyńskim– specjalistą w prawie podatkowym oraz prawie spółek w kancelarii JWMS, zagłębiliśmy temat prowadzenia działalności gospodarczej od strony prawnej!
 


 
Jan Marczyński – specjalista w prawie podatkowym oraz prawie spółek.
 
⭐️ Posiada doświadczenie w obsłudze prawnej dużych i średnich przedsiębiorstw, w tym spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych.
⭐️ Wspiera m.in. startupy na wczesnym etapie działania, przygotowując je do audytów inwestorów – opierając się przy tym na doświadczeniu z audytów, którymi sam kierował.
⭐️ Radca prawny, partner w kancelarii JWMS Radcowie Prawni, w której kieruje praktyką prawa podatkowego, z uwzględnieniem międzynarodowych regulacji podatkowych.
⭐️ Zajmuje się również m.in. prowadzeniem procesów restrukturyzacyjnych oraz optymalizacyjnych w przedsiębiorstwach oraz innymi zagadnieniami związanymi z prawem spółek.
⭐️ Prowadził wiele szkoleń oraz doradzał w programach mentoringowych skierowanych do młodych przedsiębiorców.
⭐️ Zajmuje się również obsługą podmiotów z sektora non-profit

Szkolenie powstało w ramach projektu SLIP

➤Czym jest SLIP?
Szkoła Letnia Innowacji i Przedsiębiorczości to projekt, którego celem jest wsparcie rozwoju przedsiębiorczości w Krakowie, poprzez podniesienie kompetencji i wiedzy młodych członków środowiska akademickiego oraz wsparcie realizowanych przez nich innowacyjnych inicjatyw typu start-up. To również okazja do integracji młodych-aktywnych zarówno pomiędzy sobą, jak i z przedstawicielami krakowskiego ekosystemu start-upowego. To szansa na zwiększenie współpracy oraz transferu technologii pomiędzy nauką a biznesem.
➤ORGANIZATOR: Kraków Miastem Startupów – misją fundacji jest wspieranie rozwoju ekosystemu startupowego w Krakowie. Realizujemy szkolenia, hackathony i programy akceleracyjne dla osób chcących założyć lub rozwinąć swoją działalność gospodarczą.