Fundacja Kraków Miastem Startupów z siedzibą w Krakowie (dalej: „KMS”) w związku z prowadzeniem niniejszej strony internetowej używa plików cookies, tj. technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika. Pliki cookies wykorzystywane są przez KMS w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania serwisu, w celach analitycznych oraz marketingowych, w tym personalizacji reklam. Korzystając z serwisu wyrażają Państwo zgodę na przechowywanie i uzyskiwanie dostępu do tych danych przez KMS oraz współpracujące podmioty trzecie. Zgoda ta w każdej chwili może być zmodyfikowana lub cofnięta poprzez dokonanie odpowiednich zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Szersze informacje znaleźć można w polityce prywatności.
Polityka Prywatności      
ROZUMIEM

I co dalej po tych studiach?

Idąc na studia z góry zakładamy, że nauczą nas one czegoś pożytecznego, że po nich będziemy mieć prosty i łatwy start w świecie dorosłych. Zaskakuje nas przepaść, z jaką musimy się zmierzyć, kiedy je kończymy. Ile razy Twój wymarzony pracodawca postawił nierealną poprzeczkę 30 lat doświadczenia w Twym 20-paru letnim życiu? 

Studia dają nowe możliwości, wiele niesamowitych znajomości oraz wspomnień. Niestety nie dostarczają informacji, praktycznych umiejętności, kompetencji, kontaktu z przedsiębiorcami czy poznania dogłębnie świata gospodarki w naszym kraju.

Dlaczego? 

Nauczanie akademickie pozwala poszerzyć wiedzę, ale brak w nim sposobności na uzyskanie doświadczenia i pożądanych kwalifikacji zawodowych. Studenci nie wiedzą również, w jaki sposób mogą zdobyć potrzebną wiedzę i praktykę, która zapewni dobrą pracę, a przecież to właśnie o nią tu chodzi. O dobrą pracę. Ponadto przyszły pracodawca wymaga od młodego człowieka, który ledwo skończył studia, umiejętności, których nie było mu dane jeszcze poznać. 

Wygląda na to, że jest to dość powszechny problem nie tylko świeżo upieczonego absolwenta, ale również osób, które szukają stażu lub praktyk w trakcie studiów. Wiele młodych osób nie zdaje sobie jednak sprawy, że przy Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie działa IAESTE – studencka organizacja non-profit, która zbliża i kształci studentów w zakresie tej niedostępnej wiedzy. 

W tym roku młody-dorosły będzie miał możliwość poznania tajników pracy w firmach technicznych bez konieczności wychodzenia z domu. Trochę jak home-office. W zaciszu własnego domu, w piżamie i z kubkiem gorącej kawy, przyszły absolwent podczas webinariów będzie miał możliwość dowiedzenia się rzeczy, o których nie mówi się na studiach. Dostanie również możliwość bezpośredniego kontaktu z przedstawicielem firmy, której być może w przyszłości będzie częścią. Poszukując wymarzonej drogi dla siebie, warto usiąść wygodnie na domowej sofie i dać sobie szansę na lepszą przyszłość. 

Od 17 maja tego roku, po raz kolejny, rusza ogólnopolski projekt IAESTE CaseWeek, którego celem jest pomoc we wdrożeniu się w krajowe przedsiębiorstwa. 

Cykl warsztatów praktycznych prowadzonych przez przedstawicieli firm z branży technicznej stawia przed uczestnikami wyzwania jakie napotyka się w trakcie realizacji zadań w poszczególnych przedsiębiorstwach. Studenci podczas warsztatów mają okazję zapoznać się z nowoczesnymi rozwiązaniami oraz najlepszymi technologiami wykorzystywanych w krajowych firmach. Dzięki udziałowi w projekcie studenci otrzymują certyfikaty uczestnictwa oraz zyskują realną szansę na zdobycie pracy po studiach. 

Jeśli jesteś studentem, który poszukuje “czegoś więcej”, pragnie rozpocząć pracę, staż lub praktykę w jednej z wiodących firm polskiej branży technicznej, ale nie wie, jak się za to zabrać, to zarejestruj się na bezpłatne wydarzenie poprzez stronę: https://caseweek.iaeste.pl/  i daj sobie szansę. 

Więcej na ten temat dowiecie się podczas XII edycji ogólnopolskiego projektu IAESTE CaseWeek 2021.

https://www.facebook.com/events/269097444805905

Autor: Klaudia Wójtowicz 

Newsletter