EDUKACJA DLA BIZNESU – jak edukować przedsiębiorców? | ASOS

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, gościom oraz prowadzącemu wydarzenie Edukacja w biznesie – jak edukować przedsiębiorców?, które odbyło się 24 sierpnia. 🎓

 

O czym rozmawialiśmy? 

💡 Edukacji nieformalnej 

💡 Projektów edukacyjnych

💡 Możliwości i ograniczeniach, które tworzy system edukacyjny

Uczestnicy mieli przyjemność poznać punkt widzenia ekspertów, praktyków i pasjonatów, którzy inspirowali do podjęcia działania i otworzenia biznesu w obszarze edukacji. 🤩 A byli nimi: 

  • Magdalena Błyskosz
  • Helena Kuźmicz
  • Łukasz Pająk
  • Piotr Synowiec.

Mamy nadzieję, że zarówno to spotkanie, jak i networking przy pysznej pizzy zaowocuje nowymi współpracami w naszym krakowskim, startupowym ekosystemie 💛

 

➡️ Więcej informacji o projekcie:

Spotkanie to jest trzecim z cyklu wydarzeń realizowanych w ramach projektu Akcelerator Startupów Odpowiedzialnych Społecznie, skupiającego się na czterech filarach, tj. partycypacja obywatelska, ekologia, edukacja i kultura.

Celem ASOSa jest inspirowanie, szkolenie młodych, przedsiębiorczych osób, jak również pomoc w projektowaniu i rozwijaniu innowacyjnych rozwiązań. Odbywa się to dzięki organizowaniu prelekcji, hackathonów, paneli dyskusyjnych, czy serii spotkań poświęconych rozwojowi umiejętności z zakresu zarządzania. W związku z realizacją ASOSa powstanie program akceleracyjny, którego zadaniem jest wdrażanie w życie odpowiedzialnych społecznie inicjatyw, które rozwiną się w prężnie działające startupy.

➡️ Dla kogo?

Projekt skierowany jest do aktywistów społecznych, studentów oraz przedsiębiorczej młodzieży i każdego, kto ma chęć i zapał do zgłębiania wiedzy o szeroko pojętym realizowaniu projektów społecznych.

➡️ Kto za tym stoi?

Organizatorem spotkania jest fundacja Kraków Miastem Startupów.

Kraków Miastem Startupów to jedna z najprężniej działających organizacji startupowych w Małopolsce. Istnieje jako fundacja non-profit od 2015 roku. Dba o rozwój przedsiębiorczości i innowacji oraz o kondycję krakowskiego ekosystemu startupowego.

Wspiera środowisko akademickie, dostarczając młodym naukowcom i innowatorom wiedzę i umiejętności biznesowe oraz pomaga w transferze technologii z uczelni do biznesu.

Projekt jest współfinansowany w ramach programu noweFIO.

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

 

Prelegenci

Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 13 w Krakowie, w oświacie pracuje od 22 lat, od 14 lat jest dyrektorem – najpierw Gimnazjum nr 42 a od 2018 r. ZSO nr 13, z wykształcenia dziennikarz, 9 lat pracy w Radiu Kraków, prywatnie fan futbolu amerykańskiego

 

O czym opowie Łukasz?
O edukacji formalnej – możliwościach oraz ograniczeniach. W prezentacji “Sky is the limit” opowie o polskiej szkole i nieograniczonej liczbie pomysłów, które nie są wykorzystywane.
Łukasz przedstawi także swoje innowacje, które wprowadził pracując w sektorze edukacji.
 
To członkini zespołu prowadzącego program akceleracyjny dla nastolatków TeenCrunch. Zajmuje się pozyskiwaniem funduszy, partnerów, organizacją eventów, takich jak II edycja Konferencji Demo Day, a także dzieli się swoją wiedzą z zakresu zarządzania projektami z uczestniczącymi w programie startupami. Współtworzyła Akcję Aktywację – portal o aktywizmie w ramach Warszawskiej Akademii Młodych Liderów. Działaczka społeczna – zdobywała doświadczenie, pracując w takich organizacjach jak Młodzieżowa Rada Dzielnicy Wawer czy Młodzieżowa Rada Warszawy.
O czym opowie Helena?
Helena odpowie na pytania dlaczego tworzenie startupów w młodym wieku ma sens i w jaki sposób jest to możliwe.
Piotr Synowiec prowadzi działalność edukacyjną Kraina Twórczości zapewniającą zajęcia pozalekcyjne z dojazdem do szkół i domów kultury oraz dla instytucji np. Politechnika Warszawska, Politechnika Krakowska, Nokia Helping Hands, Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego.
 
O czym opowie Piotr?
Opowie o programie edukacji kosmicznej zatytułowany GlobKids, który zyskał 2 miejsce w konkursie podczas konferencji MySpaceLoveStory przed jury z astronautów NASA oraz przedstawicieli wydziału edukacji Polskiej Agencji Kosmicznej.
Magda jest 17-letnią licealistką, przedsiębiorczynią społeczną, prelegentką TEDx, organizatorką wydarzeń na początku swojej przedsiębiorczej kariery. Kilka miesięcy temu założyła Open Coffee High School, globalną organizację prowadzącą spotkania networkingowe z uczniami na całym świecie. Od początku października 2020 roku przeprowadzili spotkania dla ponad 500 młodych osób z całego świata, otwierając lokalne oddziały w ponad 10 miastach w Polsce, a także w USA, Kanadzie, Indiach, Hong Kongu, Korei Południowej, a wkrótce także w Tunezji, Indonezji, ZEA, Kenii i Holandii. Od ponad roku odbywa staż i zdobywa doświadczenie pod okiem znanego polsko-brytyjskiego biznesmena i przedsiębiorcy Richarda Lucasa. Magda pracuje także ze startupami, będąc członkinią zespołu Fundacji Wspieram #OMGKRK. Przez ostatni rok była zaangażowana także w społeczności takie jak m.in. TeenCrunch, czy Our Future Foundation.

Relacja z poprzednich wydarzeń