Eko jest sexy! Organizujmy inicjatywy ekologiczne | ASOS

Kolejne hybrydowe wydarzenie już za nami! Dziękujemy za wzięcie udziału w drugim z serii spotkań projektu ASOS Inspiration Meetup, który odbył się 10 sierpnia o godz. 16:00 w Urzędzie Miasta Krakowa. Podczas eventu o nazwie “EKO jest SEXY” mogliśmy porozmawiać o wyzwaniach i korzyściach, jakie przynosi realizowanie projektów ekologicznych oraz o tym, jak tworzyć innowacyjne rozwiązania odpowiadające na potrzeby zmieniającego się klimatu 🌎

 

Zaproszeni goście opowiedzieli m.in. o tym jak zmniejszać ślad węglowy, co to są “zielone wydarzenia”, a także jak żyć zgodnie z filozofią zero waste?

 

🗣  Tuż po wystąpieniach praktyków, pasjonatów i ekspertów, uczestnicy zostali zaproszeni do wzięcia udziału w panelu dyskusyjnym, który pozwolił na wymianę poglądów zebranych gości.

Część uczestników miała również możliwość połączyć się z nami online.

Więcej informacji o projekcie:

Spotkanie to jest pierwszym z cyklu wydarzeń realizowanych w ramach projektu Akcelerator Startupów Odpowiedzialnych Społecznie, skupiającego się na czterech filarach, tj. partycypacja obywatelska, ekologia, edukacja i kultura.

Celem ASOSa jest inspirowanie, szkolenie młodych, przedsiębiorczych osób, jak również pomoc w projektowaniu i rozwijaniu innowacyjnych rozwiązań. Odbywa się to dzięki organizowaniu prelekcji, hackathonów, paneli dyskusyjnych, czy serii spotkań poświęconych rozwojowi umiejętności z zakresu zarządzania. W związku z realizacją ASOSa powstanie program akceleracyjny, którego zadaniem jest wdrażanie w życie odpowiedzialnych społecznie inicjatyw, które rozwiną się w prężnie działające startupy.

➡️ Dla kogo?

Projekt skierowany jest do aktywistów społecznych, studentów oraz przedsiębiorczej młodzieży i każdego, kto ma chęć i zapał do zgłębiania wiedzy o szeroko pojętym realizowaniu projektów społecznych.

➡️ Kto za tym stoi?

Organizatorem spotkania jest fundacja Kraków Miastem Startupów.

Kraków Miastem Startupów to jedna z najprężniej działających organizacji startupowych w Małopolsce. Istnieje jako fundacja non-profit od 2015 roku. Dba o rozwój przedsiębiorczości i innowacji oraz o kondycję krakowskiego ekosystemu startupowego.

Wspiera środowisko akademickie, dostarczając młodym naukowcom i innowatorom wiedzę i umiejętności biznesowe oraz pomaga w transferze technologii z uczelni do biznesu.

 

Projekt jest współfinansowany w ramach programu noweFIO.

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

Prelegentki

Agnieszka to absolwentka studiów biologiczno-geograficznych na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi UJ. W 2020 r. uzyskała stopień doktora w dziedzinie nauk społecznych w dyscyplinie pedagogika. Jej zainteresowania badawcze koncentrują się wokół edukacji dla zrównoważonego rozwoju, szczególnie w kontekście polityki edukacyjnej oraz roli organizacji pozarządowych. Specjalistka ds. zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności biznesu, ukończyła studia podyplomowe „CSR. Strategia odpowiedzialnego biznesu” na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Od wielu lat związana z III-im sektorem. Współzałożycielka Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste, inicjatorka akcji #zwłasnymkubkiem. Certyfikowana trenerka i autorka bloga http://ekologika.edu.pl.

Prezeska Zarządu Carbon Footprint Foundation, od początku związana z Fundacją, w której jest odpowiedzialna za organizację międzynarodowego szczytu klimatycznego Carbon Footprint Summit, tworzenie konceptu i strategii CSR, zarządzanie zespołem projektowym, pozyskiwanie kluczowych partnerów strategicznych oraz kontakt z otoczeniem.

Pełnomocniczka Zarządu Spółki Columbus Energy S.A. – lidera rynku nowoczesnej energetyki. Od 6 lat związana z Grupą Columbus; początkowo na stanowiskach operacyjnych, a od 3 lat na samodzielnych stanowiskach kierowniczych. Realizuje projekty współpracując bezpośrednio z Zarządem i Zespołem Zarządzającym Spółki.

Monika to absolwentka Kulturoznawstwa na Wydziale Humanistycznym AGH w Krakowie, edukatorka w zakresie edukacji globalnej, w tym również ekologicznej. Autorka tekstów poświęconych ekologii, odpowiedzialnej konsumpcji i rozwiązaniom zero/less waste. Od siedmiu lat zajmuje się koordynacją projektów kulturalnych, edukacyjnych
i społecznych w krakowskich organizacjach. Współpracowała z Fundacją Wschód Sztuki, Galerią Art Agenda Nova, Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Osób Dializowanych oraz Krakowskim Forum Kultury. Współtwórczyni działającej od 2015 r. Fundacji Nośna. Od 2019 r. związana z Fundacją Aeris Futuro, gdzie obecnie zajmuje się koordynacją projektów oraz prowadzeniem warsztatów o tematyce ekologicznej. Prywatnie wolontariuszka Polskiej Akcji Humanitarnej oraz inicjatywy Salam Lab.

Prowadząca

Alicja Goc to absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz francuskiej szkoły EM Normandie Business School. Wiedzę w temacie ekologii zaczęła zdobywać samodzielnie, za przykładem siostry. Od 1,5 roku aktywnie działa w grupie ekologicznej Moje Alter Eko czyli grupie działającej pod szyldem AEGEE-Kraków. Misją MAE jest szerzenia świadomości na tematy zmian klimatu i stanu środowiska naturalnego. Lubi zarażać innych eko stylem życia, szanując każdy punkt widzenia.

Relacja z wydarzenia


Relacja z wydarzenia "Projekty społeczne - jak je sfinansować i zrealizować? "