HACKATHON EKO-OBYWATEL 2021 | ASOS

 
 
“Wspólnie zaprojektujmy Twoje środowisko”. Pod takim hasłem 23 października odbył się Hackathon Eko-obywatel. Podczas wydarzenia uczestnicy swoimi pomysłami odpowiedzieli na wyzwania społeczne jak i ekologiczne. 🗣️ 🌿
 
🏆 Oto najlepsze projekty stworzone podczas 12-godzinnego hackathonu Eko-obywatel 🏆
 
🥇 I miejsce i 3.000 złotych otrzymuje Team: ReThing z projektem “CZĘ100DRZEW” 🌳
 
🥈 II miejsce i 2.000 złotych otrzymują Lokalsi: autorzy projektu “Niewidzialna zieleń” 🌿
 
🥉 III miejsce i 1.000 złotych otrzymują Okularnicy: twórcy projektu “Zwolnij na Placu” ✨
 
🏅 Nagrodę specjalną w wysokości 500 złotych dla najlepszego projektu przygotowanego przez członków organizacji studenckiej zdobył zespół Ecology without borders! 🚀
 
Gratulujemy wszystkim uczestnikom wytrwałości i trzymamy kciuki za wszystkie projekty! ✊

Całe wydarzenie odbyło się dzięki wsparciu jak i pomocy mentorów oraz jury podczas pracy zespołów.

➡️ Więcej informacji o projekcie:
Wydarzenie to jest realizowane w ramach projektu Akcelerator Startupów Odpowiedzialnych Społecznie, skupiającego się na czterech obszarach tematycznych, tj. partycypacja obywatelska, ekologia, edukacja i kultura.
Celem ASOSa jest inspirowanie, szkolenie młodych, przedsiębiorczych osób, jak również pomoc w projektowaniu i rozwijaniu innowacyjnych rozwiązań. Odbywa się to dzięki organizowaniu prelekcji, hackathonów, paneli dyskusyjnych, czy serii spotkań poświęconych rozwojowi umiejętności z zakresu zarządzania. W związku z realizacją ASOSa powstanie program akceleracyjny, którego zadaniem jest wdrażanie w życie odpowiedzialnych społecznie inicjatyw, które rozwiną się w prężnie działające startupy.

➡️ Kto za tym stoi?
Organizatorem wydarzenia jest Kraków Miastem Startupów – jedna z najprężniej działających organizacji startupowych w Małopolsce. Istnieje jako fundacja non-profit od 2015 roku. Dba o rozwój przedsiębiorczości i innowacji oraz o kondycję krakowskiego ekosystemu startupowego. Wspiera środowisko akademickie, dostarczając młodym naukowcom i innowatorom wiedzę i umiejętności biznesowe oraz pomaga w transferze technologii z uczelni do biznesu.
Hackathon realizowany jest w ramach projektu ASOS, czyli Akceleratora Startupów Odpowiedzialnych Społecznie.
Projekt jest współfinansowany w ramach programu noweFIO.
Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.