HACKATHON EKO-OBYWATEL 2021 | ASOS

Już 23 października będziesz miał/a okazję zaprojektować innowacyjny projekt na hackathonie społecznym o tematyce Eko-obywatel. Wspólnie poszukamy rozwiązań w obszarze ekologii oraz partycypacji obywatelskiej.

Eko-obywatel to:

⏰ 12 godzin pracy nad projektem

🧐 opieka mentorów

👥 praca zespołowa

💸 nagrody dla najlepszych projektów

🗣 szkolenia i warsztaty

🤗 networking

🍕 pełne wyżywienie

😴 strefa relaksu 

🤔 Jakie wyzwania postawiamy przed Twoim zespołem? 

Na wydarzeniu skupimy się na znalezieniu rozwiązań na wyzwanie związane z redukcją emisji CO2, rozwojem edukacji ekologicznej, a także integracją grup społecznych działających lokalnie. 

⏰ Data: 23 października, godziny: 9:00 – 21:00

📌 Hub:raum (ul. Przemysłowa 12)

✅ Zarejestruj się a my skontaktujemy się z Tobą w celu uzupełnienia informacji o Twoim zespole!

⏩ Nie masz zespołu? Nie martw się. Wydarzenie zostało zaplanowane tak, aby żaden uczestnik nie został bez drużyny! 😊
⏩ Kto może zostać uczestnikiem? KAŻDY, kto chce zaprojektować ekologiczny, społeczny projekt będący początkiem drogi dla swojego startupu.

 

💡 Co wyróżnia hackathon Eko-obywatel?

Wydarzenie to jest jednym z etapów projektu Akcelerator Startupów Odpowiedzialnych Społecznie a więc otwiera drogę na projektowanie zarówno rozwiązań biznesowych, jak i tych generujących zysk społeczny. 

Zapraszamy społeczników i młodych przedsiębiorców! 

 

💡 Kto ma szansę wygrać?

Właśnie TY! Pokaż nam swój odpowiedzialny społecznie projekt. Z przyjemnością obejmiemy ekspercką opieką inicjatywę obywatelską, jak również pomysł na startup! 

 

💡 Co po hackathonie?

Twój zespół będzie mógł skorzystać z konsultacji z ekspertami, którzy pomogą rozwinąć Twój pomysł. Zaprosimy cię także do programu akceleracyjnego aby podjąć intensywne, kilkumiesięczne prace nad rozwojem Twojej, społecznie odpowiedzialnej inicjatywy! 

 

➡️ Więcej informacji o projekcie:

Wydarzenie to jest realizowane w ramach projektu Akcelerator Startupów Odpowiedzialnych Społecznie, skupiającego się na czterech obszarach tematycznych, tj. partycypacja obywatelska, ekologia, edukacja i kultura.

Celem ASOSa jest inspirowanie, szkolenie młodych, przedsiębiorczych osób, jak również pomoc w projektowaniu i rozwijaniu innowacyjnych rozwiązań. Odbywa się to dzięki organizowaniu prelekcji, hackathonów, paneli dyskusyjnych, czy serii spotkań poświęconych rozwojowi umiejętności z zakresu zarządzania. W związku z realizacją ASOSa powstanie program akceleracyjny, którego zadaniem jest wdrażanie w życie odpowiedzialnych społecznie inicjatyw, które rozwiną się w prężnie działające startupy.

➡️ Dla kogo?

Projekt skierowany jest do aktywistów społecznych, studentów oraz przedsiębiorczej młodzieży i każdego, kto ma chęć i zapał do zgłębiania wiedzy o szeroko pojętym realizowaniu projektów społecznych.

➡️ Kto za tym stoi?

Organizatorem spotkania jest fundacja Kraków Miastem Startupów.

Kraków Miastem Startupów to jedna z najprężniej działających organizacji startupowych w Małopolsce. Istnieje jako fundacja non-profit od 2015 roku. Dba o rozwój przedsiębiorczości i innowacji oraz o kondycję krakowskiego ekosystemu startupowego.

Wspiera środowisko akademickie, dostarczając młodym naukowcom i innowatorom wiedzę i umiejętności biznesowe oraz pomaga w transferze technologii z uczelni do biznesu.

 

Hackathon realizowany jest w ramach projektu ASOS, czyli Akceleratora Startupów Odpowiedzialnych Społecznie.
Projekt jest współfinansowany w ramach programu noweFIO.

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.