Fundacja Kraków Miastem Startupów z siedzibą w Krakowie (dalej: „KMS”) w związku z prowadzeniem niniejszej strony internetowej używa plików cookies, tj. technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika. Pliki cookies wykorzystywane są przez KMS w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania serwisu, w celach analitycznych oraz marketingowych, w tym personalizacji reklam. Korzystając z serwisu wyrażają Państwo zgodę na przechowywanie i uzyskiwanie dostępu do tych danych przez KMS oraz współpracujące podmioty trzecie. Zgoda ta w każdej chwili może być zmodyfikowana lub cofnięta poprzez dokonanie odpowiednich zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Szersze informacje znaleźć można w polityce prywatności.
Polityka Prywatności      
ROZUMIEM

Zapytaliśmy twórców kilku krakowskich startupów o ich doświadczenia związane z poszukiwaniem co-foundera i budowaniem zespołu.

Pracowaliśmy razem w Base i zostaliśmy przyjaciółmi. Było więc rzeczą naturalną, że gdy zaczęliśmy omawiać kilka pomysłów na zbudowanie produktu, zrobiliśmy to razem.

Alex Kulbei, co-founder startupu Probe

Pomysłodawcą jest mój brat, Jacek Mikosz. On miał osiągnięcia produktowe, a ja doświadczenie biznesowe. Brakowało nam więc tylko trzeciego, technologicznego filara tego projektu. Był nim Michał Czyż, mój przyjaciel ze studiów, który zarówno wtedy, jak i teraz jest najlepszym ekspertem w tematach technologicznych jakiego znam.

Tomasz Mikosz, co-founder startupu Findair

 

Konrad Kargol to mój najlepszy przyjaciel z liceum. Przed powstaniem uPacjenta prowadziliśmy razem startup z branży FoodTech i stwierdziłem, że nie mogę sobie wymarzyć lepszego wspólnika. Świetnie się uzupełniamy pod kątem umiejętności.

Dominik Swadźba, CEO startupu uPacjenta

 

Miałem zaprojektowaną pierwszą ławkę ładującą telefony, ale wiedziałem, że to za mało i potrzebne są funkcje dodatkowe. Znałem startup Social WIFI prowadzony przez Artura Racickiego. Napisałem do niego na Facebooku, bo nie znaliśmy się osobiście. Szybko zaproponował współpracę i początkową inwestycję. Ja jestem w duecie techniczny, dostarczam kompetencje twarde, Artur ma zaś doświadczenie marketingowe i biznesowe, dysponuje kompetencjami miękkimi.

Piotr Hołubowicz, co-founder startupu Seedia

 

Newsletter