Kryptowaluty | Kwestie prawne | Webinar z Marcinem Golcem

Zainteresowanie kryptowalutami stale rośnie.📈 W trakcie globalnej pandemii, ludzie z nudy i czesto braku stabilnej sytuacji finansowej coraz częściej sięgali po z pozoru „łatwe” pieniądze.💰 Na platformach społecznościowych znacznie wzrosła liczba „ekspertów”, którzy zachęcają młodzież do inwestowania na podstawie informacji, które przekazują. Często nie są one rzetelne.
 
Jednak czemu tak rzadko mówi się o konsekwencjach prawnych wynikających z obrotu kryptowalutami?👨🏻‍⚖️ Czy rzeczywiście są warte całego hypu? O czym trzeba pamiętać decydując się na transakcje kryptowalutowe? Na te i inne pytania odpowiedział specjalista Marcin Golec podczas poniedziałkowego szkolenia.

Kim jest Marcin Golec?

Ekspert w kancelarii JWMS- Jakubowski Wiese Mazgaj Staszek radcowie prawni, specjalista w obszarach usług płatniczych, zgodności regulacyjnej i prawnej, ochrony danych osobowych (RODO), prawa spółek, prawa umów, AML- przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu, oraz prawnych aspektach technologii blockchain.

➤ORGANIZATOR: Kraków Miastem Startupów – misją fundacji jest wspieranie rozwoju ekosystemu startupowego w Krakowie. Realizujemy szkolenia, hackathony i programy akceleracyjne dla osób chcących założyć lub rozwinąć swoją działalność gospodarczą.

Czym jest SLIP?

Szkoła Letnia Innowacji i Przedsiębiorczości to projekt, którego celem jest wsparcie rozwoju przedsiębiorczości w Krakowie, poprzez podniesienie kompetencji i wiedzy młodych członków środowiska akademickiego oraz wsparcie realizowanych przez nich innowacyjnych inicjatyw typu start-up. To również okazja do integracji młodych-aktywnych zarówno pomiędzy sobą, jak i z przedstawicielami krakowskiego ekosystemu start-upowego. To szansa na zwiększenie współpracy oraz transferu technologii pomiędzy nauką a biznesem.

PARTNERZY WYDARZENIA:

・Kancelaria Prawna JWMS – powstała jako wspólne przedsięwzięcie M. Jakubowskiego, T. Wiese, M. Mazgaja, M. Staszka i J. Marczyńskiego – radców świadczących profesjonalne usługi prawne.

・inFakt -firma oferująca profesjonalną i nowoczesną obsługę księgową jednoosobowych działalności gospodarczych za pośrednictwem prostych i intuicyjnych aplikacji online. To nowoczesne Ogólnopolskie Biuro Rachunkowe dla prowadzących działalność na własny rachunek oraz osób planujących założyć własną firmę.

·Technoconsulting – firma doradcza, wspierająca pod kątem technologicznym, marketingowym oraz prawno-finansowym młodych przedsiębiorców


Poprzednie webinary SLIP