Paulina Szot

Paulina Szot – trenerka i konsultantka w obszarze wystąpień publicznych, mówczyni, konferansjerka, mentorka, pasjonatka Słowa, a z wykształcenia inżynierka środowiska.


Od 1,5 roku poznaję koncepcję Nonviolent Communication (NVC) Marshalla B. Rosenberga, którą integruje w pracy trenerskiej. 

W czasie 4 lat pod swoją opieką mentorską prowadziła kilkadziesiąt osób w początkowej drodze w wystąpieniach publicznych, w organizacji Toastmasters International. Współpracowała w tym obszarze również ze studentami broniącymi prace dyplomowe, przedstawicielami świata polityki oraz osobami występującymi na konferencjach. Jest certyfikowaną trenerką umiejętności społecznych. Stworzyła swój autorski warsztat na temat budowania dodatniej synergii w zespołach przy zastosowaniu informacji zwrotnej. Od 5 lat rozmawia na scenie o wystąpieniach w przestrzeni publicznej, o przywództwie oraz o tym, jakie znaczenie mają słowa w komunikacji. Mentorka w projekcie Hackathon, w tematyce przedsiębiorczości, wspiera licealistów w tworzeniu planów biznesowych – od pomysłu i planu działania, pracy zespołowej do prezentacji przed publicznością. W roli trenerki i konsultantki w wystąpieniach publicznych współpracowała z Fundacją Miastem Startupów przygotowując startupowców do ich wystąpień przed inwestorami. Autorka spotkania tematycznego „Mówca jest Kobietą”. 

W jej pracy wartością jest autentyczność i uważność na Słowa.