Fundacja Kraków Miastem Startupów z siedzibą w Krakowie (dalej: „KMS”) w związku z prowadzeniem niniejszej strony internetowej używa plików cookies, tj. technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika. Pliki cookies wykorzystywane są przez KMS w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania serwisu, w celach analitycznych oraz marketingowych, w tym personalizacji reklam. Korzystając z serwisu wyrażają Państwo zgodę na przechowywanie i uzyskiwanie dostępu do tych danych przez KMS oraz współpracujące podmioty trzecie. Zgoda ta w każdej chwili może być zmodyfikowana lub cofnięta poprzez dokonanie odpowiednich zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Szersze informacje znaleźć można w polityce prywatności.
Polityka Prywatności      
ROZUMIEM

Praca zdalna

Globalizacja na rynku pracy powoduje, że stajemy się coraz bardziej otwarci na zmiany systemu pracy czy stosowanie nowoczesnych technologii. Wielu freelancerów, pracowników korporacyjnych, ale i startupowców pracuje z domu. 

Praca w domu pozwala zaoszczędzić czas, który w innym wypadku przeznaczylibyśmy na dojazdy do biura. Daje też ogromny komfort: zawsze mamy pod ręką ulubioną kawę, możemy pracować bez ograniczeń, nie zachowując konwenansów. (Choć doświadczeni radzą, że lepiej się pracuje, będąc ubranym jak do biura niż kiedy chodzi się cały dzień w piżamie.) 

Przestrzeń do pracy można dostosować maksymalnie pod siebie, a i grafik jest elastyczny: są dni, kiedy pracuje się 3 godziny, kiedy indziej będzie to 12 godzin. Spotkania z partnerami biznesowymi czy klientami również możemy odbywać w mieszkaniu, dzięki czemu rozmowy są bardziej otwarte – mniej biznesowe, a bardziej przyjacielskie. Przede wszystkim jednak, pracując z domu, nie ponosimy kosztów utrzymania biura. 

Oczywiście są jednak wady home office: nie trzeba chyba zaznaczać, jak wielkiej dyscypliny i ile koncentracji wymaga praca w domu. Z jednej strony problemem jest znalezienie determinacji, żeby usiąść do pracy i w skupieniu wykonywać swoje obowiązki. Z drugiej – łatwo popaść w pracoholizm i zaburzyć work-life balance – zwłaszcza, kiedy pracuje się nad nowym, pasjonującym projektem, a współpracownicy nie szanują naszych godzin pracy. 

Zaaranżowanie domowego biura tak, by sprzyjało naszej efektywności może okazać się dużym wyzwaniem. 

Jakie są zatem alternatywy?

Co-work

Rozpoczynający karierę przedsiębiorcy nieczęsto korzystają z co-worku, bo nie zdają sobie sprawy, że taka usługa jest dostępna na rynku, bądź też obawiają się wysokich kosztów: przecież pracując z domu czy kawiarni nie wydadzą kilkuset złotych na dostęp do biurka. 

Tymczasem kluczową stawką jest tu efektywność i maksymalne wykorzystanie czasu. W domu i kawiarni pojawia się mnóstwo rozpraszaczy, a w co-worku mamy biurko, doskonałe wi-fi i dostęp do kuchni oraz najbardziej podstawowych produktów, których nie musimy już kupować sami i możemy w każdym momencie z nich skorzystać. Bardziej świadomi klienci zdają sobie sprawę z tego, ile warta jest godzina ich pracy – jeżeli jest to kwota 100 złotych, to, jadąc na zakupy, tracą te pieniądze. 

Znaczną wartością co-worków jest również elastyczność oferty – dopasowanej do naszych oczekiwań i warunków codziennej pracy. Biurko można wynająć na krótkie, np. miesięczne okresy, co nie generuje dodatkowych, spowalniających zobowiązań.

Niezwykle istotni są także inspirujące osoby dookoła nas. Relacje nawiązane w co-worku bardzo często przekładają się na realną wartość biznesową. Wśród lokatorów zawsze wytwarza się gęsta sieć kontaktów. W każdym momencie można poprosić o radę kogoś pracującego obok albo po prostu pogawędzić na wspólne tematy podczas przerwy na kawę. Urzędujące w co-worku firmy mogą robić ze sobą interesy, czy korzystać nawzajem ze swoich usług. Niejednokrotnie zdarza się również, że osoby z początku pracujące po prostu biurko w biurko stają się później partnerami biznesowymi, wspólnikami, a nawet przyjaciółmi.

Poszukując idealnego miejsca dla siebie, warto wybrać przestrzeń najlepiej wpływającą na naszą produktywność. Dobrze jest więc zapewnić sobie warunki, w których nie musisz się martwić o rzecz tak prostą, jak biuro i w których możesz jak najefektywniej zajmować się swoim biznesem.

Wiecie już, jaki model pracy i jaka przestrzeń Wam odpowiada?

Jeśli jest to co-work, dobrze się składa – mamy dla Was dobrą wiadomość!

Uruchamiamy własny co-work w centrum Krakowa!

Do Waszej dyspozycji jest między innymi biurko, wygodne krzesło, internet, drukarka, nielimitowana kawa i herbata oraz przyjemna, inspirująca atmosfera!

W cenie dostęp do community start-upowego oraz wsparcie biznesowe jednej z najprężniej działających krakowskich organizacji rozwijających innowacyjność i przedsiębiorczość.

Przy Łobzowskiej 16/5 tworzymy przestrzeń sprzyjającą zarówno efektywności, jak i kreatywności. Przy kawie możesz więc pożartować, ale i skonsultować swój pomysł, porozmawiać o innowacjach czy zapytać o radę doświadczonych trenerów biznesu.

Czego jeszcze potrzebujecie w przestrzeni coworkingowej? Dajcie znać!

Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: kontakt@kms.org.pl

 

Newsletter