Projekty społeczne | Jak je sfinansować i zrealizować?

Wydarzenie Projekty Społeczne – jak je sfinansować i zrealizować? odbyło się 27 lipca 2021 roku. 👥
Zaproszeni goście czyli Waldemar Boczar, Rafał Grabowski, Katarzyna Wychowaniec i Wojciech Wychowaniec opowiedzieli o swoich doświadczeniach z zakresu partycypacji obywatelskiej. 💡

Odpowiedzieli oni na pytania stojące przed tymi, którzy chcą brać aktywny udział w życiu lokalnej społeczności. Zostały poruszone tematy tj: Budżet Obywatelski, Inicjatywa Lokalna, Przedsiębiorca społeczny – korzyści i zagrożenia, zaangażowanie mniejszości narodowych w lokalne, małopolskie działania, a także informacje jak pozyskać fundusze na inicjatywy zorganizowane przez obywateli. 💡

Więcej informacji o projekcie:

➡️Spotkanie to było pierwszym z cyklu wydarzeń realizowanych w ramach projektu Akcelerator Startupów Odpowiedzialnych Społecznie, skupiającego się na czterech filarach, tj. partycypacja obywatelska, ekologia, edukacja i kultura.

➡️Celem ASOSa jest inspirowanie, szkolenie młodych, przedsiębiorczych osób, jak również pomoc w projektowaniu i rozwijaniu innowacyjnych rozwiązań. Odbywa się to dzięki organizowaniu prelekcji, hackathonów, paneli dyskusyjnych, czy serii spotkań poświęconych rozwojowi umiejętności z zakresu zarządzania. W związku z realizacją ASOSa powstaje program akceleracyjny, którego zadaniem jest wdrażanie w życie odpowiedzialnych społecznie inicjatyw, które rozwiną się w prężnie działające startupy.
Organizatorem wydarzenia jest fundacja Kraków Miastem Startupów.

Projekt jest współfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

Panel dyskusyjny