Prosta Spółka Akcyjna | Webinar z Janem Marczyńskim

Słyszeliście już o absolutnej nowości? 1 lipca 2021 roku środowisko startupowe i high-tech mogło krzyknąć głośne „hurra”. W sytemie polskiego prawa pojawiła się długo wyczekiwana nowość, mająca na celu ułatwić wejście na rynek młodym i innowacyjnym przedsiębiorcom. Prosta Spółka Akcyjna, bo o niej mowa, wyróżnia się swoją „nowoczesnością” i „prostotą”: minimalny kapitał zakładowy wysokości 1zł, wkładem może być pomysł lub świadczona usługa, a na dodatek założysz ją w pełni online. 

Brzmi kusząco, ale jak wygląda to w praktyce i czy rzeczywiście P.S.A. jest odpowiednim rozwiązaniem dla Ciebie? 

O Prostej Spółce Akcyjnej dowiedzliśmy się podczas webinaru prowadzonego przez doświadczonego prawnika, specjalizującego się w prawie spółek- Jana Marczyńskiego, który opowiedział:

➤ jak zakłożyć prostą spółkę akcyjną?

➤ w jaki sposób można wnieść wkłady do takiej spółki?

➤ jakie są nowości co do układania relacji pomiędzy wspólnikami?

➤ na co należy uważać nabywając akcje?

➤ jak można przenieść akcje Prostej Spółki Akcyjnej?

a także o innych cechach tej NOWEJ spółki, które mogą interesować przedsiębiorców.

➤Webinar powstał w ramach projektu SLIP

Czym jest SLIP?

Szkoła Letnia Innowacji i Przedsiębiorczości to projekt, którego celem jest wsparcie rozwoju przedsiębiorczości w Krakowie, poprzez podniesienie kompetencji i wiedzy młodych członków środowiska akademickiego oraz wsparcie realizowanych przez nich innowacyjnych inicjatyw typu start-up. To również okazja do integracji młodych-aktywnych zarówno pomiędzy sobą, jak i z przedstawicielami krakowskiego ekosystemu start-upowego. To szansa na zwiększenie współpracy oraz transferu technologii pomiędzy nauką a biznesem.


➤ORGANIZATOR: Kraków Miastem Startupów – misją fundacji jest wspieranie rozwoju ekosystemu startupowego w Krakowie. Realizujemy szkolenia, hackathony i programy akceleracyjne dla osób chcących założyć lub rozwinąć swoją działalność gospodarczą.

➤PARTNERZY WYDARZENIA:

・JWMS Jakubowski Wiese Mazgaj Staszek radcowie prawni -kancelaria świadcząca usługi prawne dla biznesu
https://jwms.pl

・inFakt -firma oferująca profesjonalną i nowoczesną obsługę księgową jednoosobowych działalności gospodarczych za pośrednictwem prostych i intuicyjnych aplikacji online. To nowoczesne Ogólnopolskie Biuro Rachunkowe dla prowadzących działalność na własny rachunek oraz osób planujących założyć własną firmę.

・Technoconsulting – firma doradcza, wspierająca pod kątem technologicznym, marketingowym oraz prawno-finansowym młodych przedsiębiorców

HARMONOGRAM WEBINARÓW

19.07 Natalia Maruszczak – Budowanie, skalowanie i optymalizacja procesu sprzedaży | Brak wyniku to wina słabego procesu, nie słabych ludzi.

02.08 Jan Marczyński – Prosta Spółka Akcyjna | kwestie prawne

➤09.08 Michał Adamczyk – Zarządzanie zespołem

➤16.08 Natalia Maruszczak – Jak sprawdzać dopasowanie potencjalnych klientów? | Kwalifikacja leadów | MQL | SQL |

➤23.08 Marcin Golec – Kryptowaluty | kwestie prawne

➤30.08 Michał Adamczyk – Zarządzanie projektami

➤13.09 Natalia Maruszczak – Jak zakończyć wojnę między działami marketingu i sprzedaży?


Chce wziąć udział!

Kopia Jan Marczyński

Jan Marczyński

Radca prawny, partner w kancelarii JWMS Jakubowski Wiese Mazgaj Staszek radcowie prawni. Specjalizuje się w prawie podatkowym oraz prawie spółek. Wspiera m.in. startupy na wczesnym etapie działania, przygotowując je do audytów inwestorów – opierając się przy tym na doświadczeniu z audytów, którymi sam kierował. Prowadził wiele szkoleń oraz doradzał w programach mentoringowych skierowanych do młodych przedsiębiorców.