Prosta Spółka Akcyjna | Webinar z Janem Marczyńskim

Rewolucja na rynku? W systemie polskiego prawa pojawiła się wyczekiwana nowość, mająca na celu ułatwić wejście na rynek młodym i innowacyjnym przedsiębiorcom. Podczas webinaru prelegent Jan Marczyński – doświadczony prawnik specjalizujący się w prawie spółek opowiedział czym wyróżnia się prowadzenie prostej Spółki Akcyjnej oraz jakie korzyści przynosi to dla niedoświadczonych w branży biznesu.

Podczas webinaru dowiedzieliśmy się:

✅ Jak zakłożyć prostą spółkę akcyjną?

✅ W jaki sposób można wnieść wkłady do takiej spółki?

✅ Jakie są nowości co do układania relacji pomiędzy wspólnikami?

✅ Na co należy uważać nabywając akcje?

✅ Jak można przenieść akcje Prostej Spółki Akcyjnej?

a także o innych cechach tej NOWEJ spółki, które mogą interesować przedsiębiorców.

 

➤Webinar powstał w ramach projektu SLIP

Czym jest SLIP?

Szkoła Letnia Innowacji i Przedsiębiorczości to projekt, którego celem jest wsparcie rozwoju przedsiębiorczości w Krakowie, poprzez podniesienie kompetencji i wiedzy młodych członków środowiska akademickiego oraz wsparcie realizowanych przez nich innowacyjnych inicjatyw typu start-up. To również okazja do integracji młodych-aktywnych zarówno pomiędzy sobą, jak i z przedstawicielami krakowskiego ekosystemu start-upowego. To szansa na zwiększenie współpracy oraz transferu technologii pomiędzy nauką a biznesem.


➤ORGANIZATOR: Kraków Miastem Startupów – misją fundacji jest wspieranie rozwoju ekosystemu startupowego w Krakowie. Realizujemy szkolenia, hackathony i programy akceleracyjne dla osób chcących założyć lub rozwinąć swoją działalność gospodarczą.

➤PARTNERZY WYDARZENIA:

・JWMS Jakubowski Wiese Mazgaj Staszek radcowie prawni -kancelaria świadcząca usługi prawne dla biznesu
https://jwms.pl

・inFakt -firma oferująca profesjonalną i nowoczesną obsługę księgową jednoosobowych działalności gospodarczych za pośrednictwem prostych i intuicyjnych aplikacji online. To nowoczesne Ogólnopolskie Biuro Rachunkowe dla prowadzących działalność na własny rachunek oraz osób planujących założyć własną firmę.

・Technoconsulting – firma doradcza, wspierająca pod kątem technologicznym, marketingowym oraz prawno-finansowym młodych przedsiębiorców

Jan Marczyński

Radca prawny, partner w kancelarii JWMS Jakubowski Wiese Mazgaj Staszek radcowie prawni. Specjalizuje się w prawie podatkowym oraz prawie spółek. Wspiera m.in. startupy na wczesnym etapie działania, przygotowując je do audytów inwestorów – opierając się przy tym na doświadczeniu z audytów, którymi sam kierował. Prowadził wiele szkoleń oraz doradzał w programach mentoringowych skierowanych do młodych przedsiębiorców.