Richard Lucas

Richard Lucas jest przedsiębiorcą biznesowym i społecznym oraz aniołem biznesu. Założył Cambentrepreneurs, aby wspierać przedsiębiorczość wśród studentów i absolwentów Uniwersytetu Cambridge na całym świecie. Aktywnie wspiera pro-przedsiębiorczy ekosystem również w Polsce poprzez takie inicjatywy jak Kraków Enterprise Mondays, Open Coffee Krakow, TEDxKazimierz, Projekt Kazimierz podcast i blog richardlucas.com.

Projekty Richarda Lucasa wspierane przez Kraków Miastem Startupów:

Krakowskie spotkania przedsiębiorców, podczas których studenci w przyjaznej, nieformalnej atmosferze spotykają się z przedsiębiorcami i absolwentami, którzy już działają w biznesie. Głównym celem jest kształcenie studentów, zainspirowanie ich do wybrania ścieżki przedsiębiorczości, pomoc w zrozumieniu świata biznesu i stworzenie przystępnej sytuacji, w której będą mogli zadawać pytania i uzyskają fachową opinię.

Nieformalne, otwarte , cykliczne wydarzenie networkingowe dla przedsiębiorców, członków społeczności startupowej oraz studentów i uczniów. Każdy gość może przedstawić: kim jest i co robi, kogo lub czego poszukuje do swojego projektu, jak może pomóc innym uczestnikom spotkania. Po prezentacjach możesz porozmawiać z ludźmi, którzy są dla Ciebie najbardziej interesujący. Spotkania odbywają co drugi czwartek o godz. 8:00, obowiązuje język angielski.