SKIP – Cybersecurity in fintech

12 czerwca odbyło się kolejne bardziej techniczne wydarzenie. Skierowane było głównie do osób (początkujących przedsiębiorców, programistów pracujący w start-upach), które pracują nad rozwiązaniami software’owymi związanymi z usługami finansowymi (programy wspierające księgowość, wykorzystywanie API popularnych systemów płatności on-line, integracja z systemami bankowymi itp.). Pomimo to, jak to zwykle u nas bywa osoby niewtajemniczone w temat również się nie nudziły i poznały go razem z nami.

Wykład wygłosił Rafał Gucwa, który od kilkunastu lat zajmuje się bezpieczeństwem IT, zarządzaniem ryzykiem i ochroną informacji w instytucjach finansowych o zasięgu międzynarodowym. Pracował jako administrator bezpieczeństwa sieci, audytor wewnętrzny IT, analityk ryzyka IT oraz menedżer ds. kontroli ryzyka.

Na szkoleniu ,,Cybersecurity in fintech” dowiedzieliśmy się jakie ryzyko niosą ze sobą technologie finansowe oraz jak się zabezpieczać przed tymi zagrożeniami. Poznaliśmy specyfikę sektora fintech i zostaliśmy poinformowani czym on się zajmuje.  Szczególnie ciekawe okazały się przytoczone przez prelegenta niefortunne incydenty, które wydarzyły się w tym sektorze.