Fundacja Kraków Miastem Startupów z siedzibą w Krakowie (dalej: „KMS”) w związku z prowadzeniem niniejszej strony internetowej używa plików cookies, tj. technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika. Pliki cookies wykorzystywane są przez KMS w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania serwisu, w celach analitycznych oraz marketingowych, w tym personalizacji reklam. Korzystając z serwisu wyrażają Państwo zgodę na przechowywanie i uzyskiwanie dostępu do tych danych przez KMS oraz współpracujące podmioty trzecie. Zgoda ta w każdej chwili może być zmodyfikowana lub cofnięta poprzez dokonanie odpowiednich zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Szersze informacje znaleźć można w polityce prywatności.
Polityka Prywatności      
ROZUMIEM

SKIP – Cybersecurity in fintech

12 czerwca odbyło się kolejne bardziej techniczne wydarzenie. Skierowane było głównie do osób (początkujących przedsiębiorców, programistów pracujący w start-upach), które pracują nad rozwiązaniami software’owymi związanymi z usługami finansowymi (programy wspierające księgowość, wykorzystywanie API popularnych systemów płatności on-line, integracja z systemami bankowymi itp.). Pomimo to, jak to zwykle u nas bywa osoby niewtajemniczone w temat również się nie nudziły i poznały go razem z nami.

Wykład wygłosił Rafał Gucwa, który od kilkunastu lat zajmuje się bezpieczeństwem IT, zarządzaniem ryzykiem i ochroną informacji w instytucjach finansowych o zasięgu międzynarodowym. Pracował jako administrator bezpieczeństwa sieci, audytor wewnętrzny IT, analityk ryzyka IT oraz menedżer ds. kontroli ryzyka.

Na szkoleniu ,,Cybersecurity in fintech” dowiedzieliśmy się jakie ryzyko niosą ze sobą technologie finansowe oraz jak się zabezpieczać przed tymi zagrożeniami. Poznaliśmy specyfikę sektora fintech i zostaliśmy poinformowani czym on się zajmuje.  Szczególnie ciekawe okazały się przytoczone przez prelegenta niefortunne incydenty, które wydarzyły się w tym sektorze.

Newsletter