SKIP – Jak korzystać z materiałów chronionych prawnie.

17 lipca, jak co środę odbyło się kolejne szkolenie w ramach projektu SKIP. Temat brzmiał: ,,Dozwolony użytek, domena publiczna, open source – czyli jak korzystać z materiałów chronionych prawnie, ale dostępnych publicznie.”

Internet pełen jest wszelkiego rodzaju materiałów, które przedsiębiorca może wykorzystać w ramach swojej działalności gospodarczej. Szczególnie w początkowej fazie tej działalności, gdy jeszcze nie osiąga się zysków, a już trzeba ponieść wydatki, kuszącym jest skorzystanie ze źródeł, które przynajmniej na pierwszy rzut oka wydają się być darmowe: zdjęć, otwartego oprogramowania, danych w publicznych rejestrach, cytatów. 

W ramach spotkania dostaliśmy odpowiedź na pytanie, czy fakt, że coś jest dostępne oznacza, że możemy z tego skorzystać – a jeżeli tak, to na jakich zasadach. Dowiedzieliśmy się również jak prezentować owoce własnej działalności, by ograniczyć ryzyko wykorzystania ich przez osoby trzecie.

Wykład poprowadził Michał Czuryło radca prawny, team leader krakowskiego zespołu Group Data Protection Legal w UBS.

Posiada on dziesięcioletnie doświadczenie zdobywane w kancelariach oraz jako prawnik in-house przede wszystkim w obszarze prawa własności intelektualnej, umów w obrocie gospodarczym oraz ochrony danych osobowych, a także w zakresie negocjacji, procedury administracyjnej i sporów sądowych.