SKIP – Radzenie sobie ze stresem

Stres i tremę odczuwa każdy z nas. Niezależnie od pewności siebie, przygotowania czy posiadanej wiedzy. Oczywiście, zjawisko stresu jest zależne od wielu czynników. jest wyjątkowo uwypuklona podczas wszelkiego rodzaju wystąpień publicznych. 

Większość z nas nawet nie wie, dlaczego faktycznie odczuwamy fizyczny i psychiczny dyskomfort podczas stresujących wydarzeń. Nie wiemy: jaka jest jego geneza? Jak sobie z nim radzić? Jak mu przeciwdziałać? I co robić by pozbyć się strachu i zyskać pewność siebie na scenie? Na te i inne pytania odpowiedzieli Dominik Stępień oraz Kris Kapuściński podczas środowego warsztatu.

Warsztat, na bazie naukowej dokumentacji, wytłumaczył uczestnikom dlaczego boimy się wystąpień publicznych oraz  jakie procesy zachodzą w naszym organizmie podczas stresowych sytuacji. Dostaliśmy również odpowiedź na pytania : jak możemy wykorzystać stres na własną korzyść? Jakie strategie i postawy mogą przyspieszyć nasz rozwój jak mówców i poprawić naszą pewność siebie?

Forma naszego spotkania była wyjątkowa. Tym razem teoria przeplatana była z licznymi ćwiczeniami. Teoria i praktyka były ze sobą nieustannie przeplatane. Każdy z uczestników został zaangażowany oraz miał okazję sprawdzić się na scenie. Liczne gry i zadania improwizujące ze względu na humorystyczne zabarwienie, pomogły wszystkim zaangażowanym szybko zyskać pewność siebie. Podawane strategie radzenia sobie ze stresem natychmiastowo stosowane podczas gier i zadań wyrabiają w uczestnikach intuicyjne nawyki.