Smart is Art | Kultura | Technologia | Biznes | ASOS

Co wspólnego ma kultura z krakowskim środowiskiem startupowym? 

O tym rozmawialiśmy podczas wydarzenia SMART is ART i dowiedzieliśmy się jak eksplorować świat kultury w XXI wieku! 

Muzeum, teatr i historia? ❌ NIE to nie jedyne kulturalne tematy, o których należy rozmawiać.
🤔 Czego o kulturze mieliście okazję dowiedzieć się od Kraków Miastem Startupów?
Na SMART is ART mówiliśmy o:

✨ art tech, sztuka cyfrowa, 

🤖 robot, czyli kurator sztuki,

💻 gamedave a w nim humaniści,

🐉 lokalne, integracyjne projekty kulturalne

🎵 Kim byli prelegenci na 4. spotkaniu ASOSa?
Spotkaliśmy się z Krzysztofem Majem, Agnieszką Cichocką, a także Jakubem Gajdą.

 

🗣 Po dawce inspiracji od gości specjalnych, podsumowaliśmy wnioski w ramach panelu dyskusyjnego.

 

Po oficjalnej części zajęliśmy się networkingiem przy przekąskach 🍕 To dzięki niemu mieliście okazję poznać ludzi, którzy podpowiedzieli Ci jak “wyjąć projekt z szuflady” i przerodzić go w kulturalny startup. 🤩

➡️ Więcej informacji o projekcie:

Spotkanie to jest trzecim z cyklu wydarzeń realizowanych w ramach projektu Akcelerator Startupów Odpowiedzialnych Społecznie, skupiającego się na czterech filarach, tj. partycypacja obywatelska, ekologia, edukacja i kultura.

Celem ASOSa jest inspirowanie, szkolenie młodych, przedsiębiorczych osób, jak również pomoc w projektowaniu i rozwijaniu innowacyjnych rozwiązań. Odbywa się to dzięki organizowaniu prelekcji, hackathonów, paneli dyskusyjnych, czy serii spotkań poświęconych rozwojowi umiejętności z zakresu zarządzania. W związku z realizacją ASOSa powstanie program akceleracyjny, którego zadaniem jest wdrażanie w życie odpowiedzialnych społecznie inicjatyw, które rozwiną się w prężnie działające startupy.

➡️ Dla kogo?

Projekt skierowany jest do aktywistów społecznych, studentów oraz przedsiębiorczej młodzieży i każdego, kto ma chęć i zapał do zgłębiania wiedzy o szeroko pojętym realizowaniu projektów społecznych.

➡️ Kto za tym stoi?

Organizatorem spotkania jest fundacja Kraków Miastem Startupów.

Kraków Miastem Startupów to jedna z najprężniej działających organizacji startupowych w Małopolsce. Istnieje jako fundacja non-profit od 2015 roku. Dba o rozwój przedsiębiorczości i innowacji oraz o kondycję krakowskiego ekosystemu startupowego.

Wspiera środowisko akademickie, dostarczając młodym naukowcom i innowatorom wiedzę i umiejętności biznesowe oraz pomaga w transferze technologii z uczelni do biznesu.

Projekt jest współfinansowany w ramach programu noweFIO.

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.