SZKOŁA LETNIA INNOWACJI I PRZEDSIĘBIORCZOŚCI
Szkoła Letnia Innowacji i Przedsiębiorczości to wakacyjny program wsparcia środowiska akademickiego i start-upowego, którego celem jest wsparcie rozwoju przedsiębiorczości w Krakowie, poprzez podniesienie kompetencji młodych członków środowiska akademickiego oraz wsparcie realizowanych przez nich inicjatyw.
-
Program składa się z trzech części:
- Komponentu szkoleniowego (3 warsztatów)
- Spotkań networkingowych (6 spotkań)
- Programu doradczo-mentoringowego (40h konsultacji)
Program szkoleniowy
Doświadczeni w danej dziedzinie specjaliści przeprowadzą 6 tematycznie różnych warsztatów. Tematyka szkoleń:
– Budowa modelu biznesowego,
– Pozyskiwanie i współpraca z inwestorem (prezentacja metodą pitch deck),
– Techniki negocjacji i sprzedaży z elementami digital marketingu.
Rekrutacja na każdy z warsztatów będzie prowadzona oddzielnie, z wykorzystaniem formularza internetowego.
Spotkania networkingowe
Uzupełnieniem programu szkoleniowego jest cykl 6 spotkań networkingowych, w którym weźmie udział jeden gość specjalny i około 25 uczestników. Spotkania będą miały charakter pół-otwarty: Prowadzone będą zapisy poprzez formularz internetowy, jednak w miarę możliwości technicznych udział nie będzie limitowany.
Program doradczo-mentoringowy
W ramach projektu organizowane są spotkania 1:1 z mentorami i doradcami w określonych dziedzinach, którzy łącznie przeprowadzą 40 godzin konsultacji. Jedna porada potrwa około 2h.
Zapisy na konsultacje będą prowadzona za pomocą strony internetowej: Zainteresowane osoby będą mogły wybrać mentora z listy lub zadać pytanie, na podstawie którego zostanie dobrany odpowiedni ekspert.
RELACJA Z POPRZENICH EDYCJI
SLIP 2022
Podczas trwania projektu odbyło się 6 warsztatów z zakresu zarządzania, prawa, sprzedaży i marketingu, w których wzięło udział ponad 100 osób.
Również w ramach projektu zrealizowane zostało 20h konsultacji biznesowych (online- na platformie Zoom oraz stacjonarnie w biurze Fundacji Kraków Miastem Startupów), prowadzonych przez specjalistów w zakresie: zarządzania, finansowania, sprzedaży, prawa, tworzenia modeli finansowych i biznesowych.
Jedną z części projektu było 6 szkoleń stacjonarnych. Uczestnicy mieli szansę wziąć udział w szkoleniach: „Praktyczne Metodyki Zarządzania w Startupach” (14.09.2022), „Leadership” (10.08.2022), „Marketing- budowanie wartości dla klienta” (27.07.2022), „Aspekty prawne prowadzenia działalności gospodarczej” (20.07.2022), „Zarządzanie projektami w startupach” (13.07.2022), „Customer Development” (06.07.2022). Warsztaty odbywały się w dwóch lokalizacjach- Hub:raum (ul. Przemysłowa 15), oraz na Wydziale Zarządzania Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie (ul. Gramatyka 10). Każdy uczestnik na miejscu otrzymał ciepły posiłek w formie pizzy oraz zestaw materiałów: notatnik, teczkę, długopisy i podręcznik startupowy.
SLIP 2021
Podczas trwania projektu odbyło się 7 warsztatów z zakresu zarządzania, prawa i sprzedaży, w których wzięły udział 132 osoby.
Również w ramach projektu zrealizowane zostało 60h konsultacji biznesowych (online- na platformie Zoom oraz stacjonarnie w biurze Fundacji Kraków Miastem Startupów) prowadzonych przez specjalistów w zakresie: zarządzania, finansowania, sprzedaży, prezentacji, wystąpień publicznych, tworzenia modeli finansowych i biznesowych.
Szkolenia w formie telekonferencji:
Jedną z części projektu było 7 szkoleń, które miały miejsce na platformie Zoom. Uczestnicy mieli szansę wziąć udział w szkoleniach: „Budowanie, skalowanie, optymalizacja procesu sprzedaży” (19.07.2021), „Prosta Spółka Akcyjna- kwestie prawne” (02.08.2021), „Zarządzanie zespołem” (09.08.2021), „Jak sprawdzić dopasowanie potencjalnych klientów – kwalifikacja leadów, MQL, SQL” (16.08.2021), „Kryptowaluty- kwestie prawne” (23.08.2021), „Zarządzanie projektami” (30.08.2021) oraz „Jak zakończyć wojnę między działami marketingu i sprzedaży” (13.09.2021).
SLIP 2020
Podczas trwania projektu odbyło się 5 warsztatów, w których wzięło aktywny udział 87 beneficjentów. Również w ramach projektu konsultacje biznesowe odbyło 27 przedsiębiorców (lub osób zamierzających rozpocząć działalność).
Podczas warsztatów uczestnicy dowidzieli się jak tworzyć produkty/biznes od początku, jak planować proces sprzedaży w rosnącej firmie, o kwestaich prawnych w firmie oraz o obrotach kryptowalutowych.
Dodaj tu swój tekst nagłówka
SLIP 2019
Letni Inkubator Innowacji
W ramach edycji 2019 wspieraliśmy 8 wybranych projektów startupowych na bardzo wczesnych etapie rozwoju biznesu. Ich twórcy mieli możliwość korzystania z doradztwa biznesowego oraz z naszej infrastruktury biurowej. Otrzymali też bieżące wsparcie w zakresie promocji oraz obsługi administracyjno-projektowej.
Warsztaty tematyczne
Seria szkoleń, prowadzonych przez doświadczonych w danej dziedzinie specjalistów, którzy prowadzą uczestników przez proces rozwijania własnej firmy, dając im skuteczne, profesjonalne narzędzia biznesowe. Tematyką warsztatów:
- Budowa modelu biznesowego wokół wartości dla klienta z wykorzystaniem koncepcji Business Model Canvas;
- Metody zarządzania innowacjami z wykorzystaniem metodyk Lean Startup oraz Customer Development;
- Metody transferu technologii z wykorzystaniem koncepcji Technology Readiness Level (z elementami ochrony własności intelektualnej);
- Pozyskiwanie i współpraca z inwestorem – w tym prezentacja projektu metodą pitch deck;
- Techniki negocjacji i sprzedaży z elementami digital marketingu;
- Zarządzanie zespołem i projektem innowacyjnym.
Konferencja w formule Open Space Technology
Celem konferencji była wymiana poglądów, wypracowanie konkretnych rozwiązań, a wreszcie rozpoczęcie pracy nad ich wdrożeniem.
OST to specyficzna formuła, w której wydzielane są „pokoje” tematyczne, w których zajmujemy się zaproponowanym przez uczestników problemem. W każdym pokoju odbywa się kilka godzinnych sesji. Podczas naszej konferencji było 6 „pokoi” po 4 sesje w każdym, dzięki czemu w ciągu 4 godzin odbyło się 19 paneli tematycznych.
Jako podsumowanie konferencji został stworzony raport końcowy, który mieści w sobie notatki z każdego tematu dyskusyjnego. Raport został udostępniony dla uczestników na stronie Innowacyjny Kraków.
Konferencję współtworzyli:
- fundacja Kraków Miastem Startupów
- Urząd Miasta Krakowa
- omgkrk
- Hub:raum
- Open Coffe KRK
- Kancelaria Prawna JWMS
- Social Movers Hub
- SEED.Cracow
- fundacja MOST
- Women in Technology
- Richard Lucas (krakowski anioł biznesu i animator działań start-upowych)