Akademia Młodego Przedsiębiorcy

Praktyczny kurs dla uczniów i studentów

 

4 tygodnie
4 webinary
4 kluczowe umiejętności biznesowe:

  • zarządzanie projektami
  • relacja z klientem
  • prezentacja publiczna
  • Business Model Canvas (tworzenie modelu biznesowego)

Fundacja Kraków Miastem Startupów zaprasza uczniów szkół średnich i studentów zainteresowanych tematyką przedsiębiorczości na cykl webinarów rozwijających kompetencje pozwalające na postawienie pierwszych kroków na drodze do własnego biznesu.

Rejestracja:
➡ Masz już 3-4 osobowy zespół? Super, zgłoście się wszyscy. Przedstawicie nam swoją drużynę podczas “spotkania zero”.

➡ Wolny strzelec? Nie ma sprawy! Skompletujemy Twój zespół podczas “spotkania zero”.

Webinary składać się będą z wprowadzającej części teoretycznej oraz elementów warsztatowych. Po każdym webinarze zespoły odbędą konsultacje z mentorami, podczas których dopracują swoje cotygodniowe zadanie. Na koniec stworzą projekt biznesowy i zaprezentują go.

📜 Każdy uczestnik, który ukończy kurs i zrealizuje zadanie końcowe, otrzyma certyfikat potwierdzający nabycie podstawowych umiejętności z zakresu przedsiębiorczości.

 

Plan kursu:
0 – Open Coffee – poniedziałek 1 marca 18:00
1 – BMC – środa 3 marca 18:00
2 – Relacja z klientem – środa 10 marca 18:00
3 – Zarządzanie projektem – środa 17 marca 18:00
4 – Prezentacja publiczna – środa 24 marca 18:00

 

Warsztaty i konsultacje online poprowadzą dla Was:

Michał Adamczyk (Prezes Zarządu fundacji Kraków Miastem Startupów) – inżynier informatyki stosowanej (Java developer) i magister zarządzania (specjalność: zarządzanie zasobami ludzkimi) z doświadczeniem biznesowym (działalność w obszarze mobile-IT) oraz 12-letnim doświadczeniem menedżerskim i 5-letnim doświadczeniem naukowo-dydaktycznym. Ekspert oceniający przedsięwzięcia biznesowe pod kątem innowacyjności w ramach projektów PARP. Realizuje na AGH rozprawę doktorską w dyscyplinie nauk o zarządzaniu dotyczącą krakowskiego ekosystemu start-upowego. Autor kilkunastu publikacji naukowych dotyczących zarządzania innowacjami, w tym m.in. 7 artykułów w czasopismach naukowych, 7 rozdziałów w monografiach. Nauczyciel akademicki i trener w zakresie zarządzania innowacjami, projektami i zasobami ludzkimi. Absolwent prestiżowego szkolenia z zakresu komercjalizacji technologii na Wageningen University (Holandia) w ramach programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Transformation.doc”.

Grzegorz Zagraba (Wiceprezes ds. Współpracy Biznesowej w fundacji Kraków Miastem Startupów) – konsultant w zakresie sprzedaży, tworzenia modeli biznesowych i zarządzania zespołem w startupach. Na co dzień odpowiedzialny za rozwój działu sprzedaży w Archdesk – polsko-brytyjskim startupie porządkującym zarządzanie firmami budowlanymi i produkcyjnymi, przy wykorzystaniu rozwiązań IT dostarczanych w modelu SaaS. Aktywnie pośredniczy w pozyskiwaniu klientów przez krakowskie firmy z branży IT oraz marketingowej. Szkoli organizacje studenckie w zakresie sprzedaży, wystąpień publicznych i zarządzania zespołem. Jeden z twórców AlphaVision, startupu którego celem było uproszczenie pracy radiologów przez automatyczny system Quality Assurance. Współpracował przy próbach komercjalizacji technologii powstających na Politechnice Krakowskiej oraz Uniwersytecie Rolniczym. Doradza i mentoruje młodym startupom takim jak GetDressed czy Trymile.

Projekt realizowany w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności.