Fundacja Kraków Miastem Startupów z siedzibą w Krakowie (dalej: „KMS”) w związku z prowadzeniem niniejszej strony internetowej używa plików cookies, tj. technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika. Pliki cookies wykorzystywane są przez KMS w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania serwisu, w celach analitycznych oraz marketingowych, w tym personalizacji reklam. Korzystając z serwisu wyrażają Państwo zgodę na przechowywanie i uzyskiwanie dostępu do tych danych przez KMS oraz współpracujące podmioty trzecie. Zgoda ta w każdej chwili może być zmodyfikowana lub cofnięta poprzez dokonanie odpowiednich zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Szersze informacje znaleźć można w polityce prywatności.
Polityka Prywatności      
ROZUMIEM

W listopadzie 2020 rozpoczęliśmy cykl cotygodniowych webinarów z ekspertami, którzy na co dzień zajmują się zarządzaniem innowacjami, biznesem i technologią 🔥

Poprzez rozmowy ze specjalistami chcemy nakreślić obraz współczesnego środowiska startupowego w Polsce i na świecie. Wspólnie zastanawiamy się, jak z sukcesem prowadzić biznes w oparciu o nowoczesne technologie w przemyśle, w mieście czy w gospodarce.

 

Transmisje regularnie odbywają się na naszym fanpage na Facebooku. 

Grzegorz Zagraba dyskutuje z Krzysztofem Hostyńskim (Crossweb) między innymi o kondycji polskiej społeczności startupowej oraz kreowaniu rozwiązań technologicznych w dobie koronawirusa. 

Zachęcamy do wysłuchania! 👇

Bartosz Józefowski (KPT Scale Up) opowiada o budowaniu partnerstwa startupów w ramach Przemysłu 4.0 oraz o wyzwaniach firm przemysłowych przy wdrażaniu nowych technologii. 

Zachęcamy do wysłuchania! 👇

Grzegorz Zagraba omawia z Mariuszem Bajorem (BLDG Doradztwo) możliwości pozyskania finansowania venture capital w Polsce oraz o czym warto pamiętać przy pierwszym kontakcie z inwestorem 💸. Analizujemy rynek polskich VC i perspektywę rozwoju funduszy w Polsce.

Zachęcamy do wysłuchania! 👇

Michał Adamczyk rozmawia z Norbertem Sinkiewiczem (IC Project) o tym, jak efektywnie korzystać z narzędzi informatycznych w zdalnym zarządzaniu projektami, organizacji pracy zespołu oraz skutecznym komunikowaniu się poza biurem. 

Zachęcamy do wysłuchania! 👇

Grzegorz Zagraba oraz Magdalena Milert (Pieing) przedstawiają sposoby, jak UX może poprawić jakość życia mieszkańców oraz jak odpowiednio wykorzystywać nowe technologie w miastach 🏘 🏢

Zobacz projekty uczestników w ramach hackhatonu Akademickiego Maratonu Innowacji – Wyzwanie Smart City

Zachęcamy do wysłuchania! 👇

Rozmawiamy z założycielami startupu decloths, Aleksandrą Kutą i Miłoszem Cichoniem o tworzeniu biznesu krawieckiego w duchu społecznej odpowiedzialności biznesu we współpracy z lokalnym rynkiem. Ola i Miłosz opowiadają o pracy z nami w projekcie KITS ze swojej perspektywy.

Zachęcamy do wysłuchania!👇 

Grzegorz Zagraba rozmawia z Krzysztofem Oleksym (INTECH PK) o założeniach metody design thinking, rozwijaniu technologii na uczelni oraz o procesie generowania pomysłów z praktycznego punktu widzenia przy projektach technologicznych i inkubatorze przedsiębiorczości. 

Zachęcamy do wysłuchania!👇  

Aleksandrą Lysy (Project: People) rozmawiamy o praktycznym zastosowaniu koncepcji lean w tworzeniu strategii biznesowych, marketingowych i produktowych. 

Zachęcamy do wysłuchania!👇 

Pauliną Turek omawiamy lean management w tworzeniu cyfrowego oprogramowania. Zastanawiamy się nad wyzwaniami stojącymi przed branżą IT.

Zachęcamy do wysłuchania!👇

Julia Sienkiewicz, project managerką pracującą na co dzień z projektami szkoleniowymi i społecznymi rozmawiamy o zarządzaniu projektami oraz codzienności pracy projektowej w Fundacji.

Zachęcamy do wysłuchania!👇 

Grzegorz Zagraba rozmawia z Cezarym Borowskim (Startup Academy) o zarządzaniu projektami w sektorze IT i wdrażaniu rozwiązań informatycznych w strukturach przedsiębiorstw i administracji publicznej. 

Zachęcamy do wysłuchania!👇  

Z Różą Szafranek (HR Hints), HR managerką omawiamy wyzwania hrowe w startupach i firmach technologicznych, podejściu hiring vs leasership. Podpowiadamy, jak zostać skutecznym rekruterem w branży IT!

Zachęcamy do wysłuchania!👇

Wojciech Przywała (Centrum Innowacji UR), broker technologii przedstawia nam główne zagadnienia komercjalizacji technologii zielonych na uczelniach oraz opowiada o wyzwaniach w relacji biznesu i nauki. 

Zachęcamy do wysłuchania!👇

Z Martyną Zastawną (WoshWosh), liderką zrównoważonego rozwoju, rozmawiamy o prowadzeniu startupu z odnową obuwia w duchu zero waste, współpracy z firmami przemysłowymi oraz wyzwaniach stojących przed firmami odpowiedzialnymi społecznie.

Zachęcamy do wysłuchania!👇

Naszym gościem był Daniel Miszkiel (Titanite Games), który przedstawia nam realia pracy w branży gamingowej, specyfikę zarządzania różnorodnym zespołem kreatywnym oraz możliwości finansowania działalności od inwestora oraz sektora publicznego. 

Zachęcamy do wysłuchania!👇

Ana Brzezińska (Kaleidoscope) współpracuje z funduszami publicznymi w Polsce i za granicą, jest związana z Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy jako pełnomocniczka dyrektorki do spraw cyfrowych i jest jedną z ekspertek w Centrum Cyfrowe. Oprócz tego ma doświadczenie artystyczne jako twórczyni i prowadzi swoje studio VR.

Rozmawiamy o produkowaniu sztuki cyfrowej, wspieraniu artystów krypto walutami oraz tworzeniu produkcji VR w kulturze.

 

Zachęcamy do wysłuchania!👇

Z Konradem Szczypczykiem (Habitat for business), psychologiem biznesu oraz konsultantem strategii, rozmawialiśmy o istotnych kompetencjach, które naszym zdaniem powinien mieć każdy founder startupu. Konrad podpowiedział o czym warto pamiętać, przy formułowaniu swojego biznesu i tworząc plan jego rozwoju. Omówiliśmy, w jaki sposób dobrać współpracowników oraz zaplanować poszczególne etapy działalności, aby osiągnąć sukces.Zachęcamy do wysłuchania!
👇

Andrzejem Zakręckim i Kamilem Marczewskim (Mediprintic) rozmawiamy między innymi o historii Mediprintic, korzyściach płynących z akceleracji w KITS oraz rozwoju technologii w branży medycznej. Startup tworzy  zestaw urządzeń medycznych do leczenia urazów przedramienia w oparciu o drukarki 3D.

Zachęcamy do wysłuchania!👇

Sebastian Drzewiecki– Nowoczesny Lider – dyrektor zarządzający w Sabre oraz wiceprezes ABSL, opowiada jak zwiększyć swoją skuteczność jako manager i jakie zmiany zaszły w funkcjonowaniu organizacji na skutek pandemii.Zachęcamy do wysłuchania!
👇

Piotr Mrzygłód– przedsiębiorca roku 2019 pokazuje jak zbudować spójną, świadomą firmę i wzmocnić marketing za pomocą Archetypów Marki.Zachęcamy do wysłuchania!👇

Rozmowa z prof. Bartoszem Ziółko- prezesem firmy Techmo, na temat wykorzystywania technologii głosowych w biznesie, oraz profesjonalnego wdrażania voicebotów w firmie. 


Zachęcamy do wysłuchania!👇

Newsletter