Fundacja Kraków Miastem Startupów z siedzibą w Krakowie (dalej: „KMS”) w związku z prowadzeniem niniejszej strony internetowej używa plików cookies, tj. technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika. Pliki cookies wykorzystywane są przez KMS w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania serwisu, w celach analitycznych oraz marketingowych, w tym personalizacji reklam. Korzystając z serwisu wyrażają Państwo zgodę na przechowywanie i uzyskiwanie dostępu do tych danych przez KMS oraz współpracujące podmioty trzecie. Zgoda ta w każdej chwili może być zmodyfikowana lub cofnięta poprzez dokonanie odpowiednich zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Szersze informacje znaleźć można w polityce prywatności.
Polityka Prywatności      
ROZUMIEM

Calmsie

Startup opracował projekt chatbota, który dzięki wykorzystaniu NLP przeprowadza przez techniki terapii CBT. Wykorzystywana terapia poznawczo-behawioralna oparta jest na aplikacji, która pozwala użytkownikom angażować się w dogodnym dla nich czasie i może być skuteczna w leczeniu różnych zaburzeń zdrowia psychicznego. Aplikacja z chatbotem dostępna jest poprzez platformę calmsie.ai oraz aplikacje Android i iOS.

Zespół Calmsie został laureatem I miejsca podczas Demo Day 2021.

Reakto

Reakto to startup, który tworzy sieci stacji dokujących i dronów w celu uruchomienia szybkiego systemu reagowania i zwiększaniu kontroli obiektów chronionych. Obecnie Reakto rozwija autorską usługę pozwalającą na półautonomiczne loty patrolowe i interwencyjne za pomocą bezzałogowych statków powietrznych.

Startup zajął II miejsce podczas Demo Day 2021.

MyMove

Startup oferuje kompleksową usługę wynajmowania i serwisowania rowerów elektrycznych skierowane do kurierów, klientów indywidualnych oraz firm. Dzięki subskrypcji użytkownik może wypożyczyć wysokiej jakości rower elektryczny z możliwością rezygnacji w dowolnym momencie.

Startup został laureatem III miejsca podczas Demo Day 2021.

Integrigo

Integrigo to startup, który opracował aplikację dla firm, które potrzebują wirtualnego miejsca do zdalnej integracji zespołów. Platforma daje możliwość tworzenia wyzwań i weryfikację postępów dla pracowników i ich zespołów, które pozwolą lepiej się poznać, podzielić pasjami i kulturą organizacyjną.

Startup został laureatem Demo Day 2021.

Mentorist

Startup opracował aplikację zawierającą podsumowania biznesowych bestsellerów oraz przedstawia praktyczne kroki, które pozwalają zastosować wiedzę tam, gdzie jest najbardziej potrzebna. Dzięki Mentorist każdy może wdrażać strategie, pomysły, nawyki i procedury pochodzące od najgenialniejszych umysłów i najlepszych wykonawców na świecie.

Startup Mentorist został laureatem podczas Demo Day 2021.

Go Wild

GoWild to startup z rozwijającą się platformą e-commerce łączącą entuzjastów sportu z profesjonalistami. Platforma oferuje możliwość łatwego i sprawnego porównania, rezerwacji oraz płatności za kurs, przewodnika lub wycieczkę sportową, a także wypożyczenia sprzętu on-line lub oddanie go do naprawy.

Startup zdobył nagrodę publiczności podczas Demo Day 2021.

Mediprintic

Mediprintic opracowuje unikatowe rozwiązanie dla klinik, szpitali, lekarzy oraz pacjentów, które ma na celu odmienić sposób leczenia urazów przedramienia. Od kilku miesięcy tworzony jest zestaw medyczny z wykorzystaniem szybkiego druku 3D, który pozwoli przyśpieszyć pacjentowi szybszy powrót do zdrowia.

Mediprintic zdobył nagrodę jury w kategorii największy potencjał biznesowy podczas Demo Day 2020.

Close clothes

Close Clothes to zespół kobiet, który za swój cel objął poprawę kondycji środowiska oraz rozprzestrzenianie idei świadomych zakupów. Startup skupia się na rozwiązaniu problemu zatruwania środowiska przez pseudo ekologiczne marki odzieżowe, poprzez promocję polskich eco marek oraz edukację na temat ekologii. Aplikacja posiada również wiele przydatnych funkcji indywidualnie dopasowanych do potrzeb odbiorcy.

JustGlance.it

Startup opracował platformę, dzięki której można zoptymalizować swój czas edukacji i rozwoju. Oprogramowanie umożliwia dostęp do szerokiej bazy książek biznesowych, marketingowych i rozwojowych, które przedstawione są w formie krótkich pigułek z wiedzą.

Sflow

Startup stworzył oczyszczacz powietrza montowany bezpośrednio na okna, do których może się dowolnie dostosować. Oczyszczacz powietrza wpuszcza przefiltrowane powietrze do wnętrza pomieszczenia, bez potrzeby otwierania okna, jest bardzo łatwy w montażu i nie zasłania powierzchni szyby.

RenVis

Startup RenVis zajmuje się modelowaniem 3D nerek i odpowiada tym samym na zapotrzebowanie zgłaszane przez lekarzy urologów. Technologia ta, na podstawie modelu 3D, umożliwia zaplanowanie optymalnej drogi prowadzenia narzędzi chirurgicznych. Dzięki zaproponowanemu rozwiązaniu, przeprowadzane operacje są zdecydowanie mniej inwazyjne i bezpieczniejsze dla pacjentów.

Safeosafe

Pomysłodawcy opracowują rozwiązania medyczne na potrzeby osób chorych na alzheimera, parkinsona i epilepsję. Do tej pory stworzyli trzy produkty: opaskę biomedyczną monitorującą zdrowie i aktywność mózgu, oprogramowanie agregujące i analizujące dane z niej pozyskane oraz platformę do zarządzania klinikami, która usprawnia komunikację na linii lekarz-pacjent.

Little Stork

Little Stork to aplikacja przeznaczona dla kobiet karmiących piersią, ale także dla ojców i całej rodziny. Aplikacja jako pierwsza analizuje odgłosy karmienia piersią, czyli połknięć mleka. Na tej podstawie wspiera kompetencje rodziców, którzy często zamartwiają się czy ich dziecko jest poprawnie karmione.