Fundacja Kraków Miastem Startupów z siedzibą w Krakowie (dalej: „KMS”) w związku z prowadzeniem niniejszej strony internetowej używa plików cookies, tj. technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika. Pliki cookies wykorzystywane są przez KMS w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania serwisu, w celach analitycznych oraz marketingowych, w tym personalizacji reklam. Korzystając z serwisu wyrażają Państwo zgodę na przechowywanie i uzyskiwanie dostępu do tych danych przez KMS oraz współpracujące podmioty trzecie. Zgoda ta w każdej chwili może być zmodyfikowana lub cofnięta poprzez dokonanie odpowiednich zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Szersze informacje znaleźć można w polityce prywatności.
Polityka Prywatności      
ROZUMIEM


EcoCPR

Dostępne na rynku manekiny do nauki BLS są dość drogie, co powoduje, iż dostępność manekinów klienta jest stosunkowo niska. Manekiny te są wykonane z elementów nienadających się do recyklingu, takich jak guma lub plastik. ECO CPR to tani ekologiczny manekin. Niski koszt produkcji oznacza niską cenę, co sprawi, że nasze rozwiązanie będzie przystępne cenowo dla klientów. Ponadto po zakończeniu cyklu życia naszego manekina można go częściowo ponownie wykorzystać lub wyrzucić do kosza na papier.

https://ecocpr.pl/

Play.air

Play.air to polski startup, który stworzył innowacyjne urządzenie do terapii oddechowej dla dzieci z zaburzeniami mowy. Wykorzystuje ono grywalizację do angażowania i motywowania dzieci do wykonywania ćwiczeń poprawiających oddech i mowę w domu, zastępując tradycyjne narzędzia terapeutyczne.

https://www.play-air.com/

CodeSense

Aplikacja CodeSense jest udogodnieniem dla osób niewidomych i niedowidzących. Misją jest polepszenie ich niezależności, pod względem braku potrzeby „opiekuna” w trakcie zakupów w dużych i małych sklepach. Pozwala Ona na podstawie technologii kodu kreskowego rozpoznać i zakwalifikować produkt. To pozwala na rozpoznanie, czy mleko to nie sok i na odwrót. Aplikacja jest odpowiedzią na rosnącą potrzebę niezależności osób niewidomych i niedowidzących.

Allventures

Aplikacja Trawell firmy Allventures to kompan AI w kieszeni podróżnika, który prowadzi go do miejsc w oparciu o jego preferencje, a przez grywalizacje pozwala w nowy sposób poznać historię zwiedzanych miejsc. Aplikacja została stworzona jako rozwiązanie dla nowoczesnych city breaków. Jak to działa? Wybierz lokalizację z kilku proponowanych miejsc, skorzystaj z nawigacji i przybądź na miejsce! Poznaj historię, rozwiązując zadania i zbieraj punkty.

https://allventures.eu/

Sensory Adventures

Aplikacja, która łączy terapię sensoryczną z zabawą i przyjemnością. Dzięki niej rodzice mają możliwość ćwiczyć z dzieckiem w domu, między spotkaniami z terapeutą, poprzez wirtualną zabawę. Aplikacja skutecznie rozwiązuje problem braku regularnych ćwiczeń, wprowadzając radość i interakcję w proces leczenia.

Choicer

Choicer to aplikacja mobilna, której głównym celem jest umożliwienie dynamicznej analizy preferencji konsumenta przez możliwość szybkiego poznawania opinii użytkowników na wybrany temat. Z perspektywy zwykłego użytkownika, aplikacja pozwala na przeprowadzanie badań, rozwiązywanie zakładów i ogólną konsultację każdego tematu i zagadnienia z innymi użytkownikami w sposób anonimowy. Dane generowane przez użytkowników w trakcie działań rozrywkowych będą zastosowane w analizach biznesowych.

https://choicer.org/pl/

Cleancers.Cloud

Cleaners.Cloud to platforma oferująca profesjonalne usługi sprzątania dla mieszkań, domów i biur. Dzięki łatwemu i szybkiemu zamawianiu online klienci mogą wybrać ilość pomieszczeń oraz termin sprzątania, a także bezpiecznie opłacić usługę. Weryfikowana i ubezpieczona drużyna Cleanerów zadba o czystość w przestrzeni klienta, a Centrum Obsługi Klienta pomoże rozwiązać wszelkie wątpliwości czy problemy podczas lub po sprzątaniu.

https://cleaners.cloud/

Musicly

Musicly to portal łączący muzyków ze studiami nagrań. Pozwala wyszukać studio nagrań lub realizatora dźwięku oraz porównać usługi muzyczne w Twojej okolicy.

Mediprintic

MEDIPRINTIC to zupełnie innowacyjne i kompleksowe podejście do opieki ortopedycznej. ORT set — czyli zestaw urządzeń zaprojektowanych przez Zespół MEDIPRINTIC, na który składa się urządzenie do nastawiania przemieszczonych złamań przedramienia - ułatwiające i przyspieszające pracę personelu medycznego w warunkach Szpitalnego Oddziału Ratunkowego czy podczas zabiegów operacyjnych, skaner medyczny 3D i orteza przedramienia - 5x lżejsza od tradycyjnego opatrunku gipsowego, wodoodporna, posiadająca system regulacji. Opracowana na podstawie badań populacyjnych i testów materiałowych, bezpieczna i skuteczna w wielu sytuacjach klinicznych — zarówno bezpośrednio po urazie jak i dla pacjentów chorujących przewlekle.

https://mediprintic.eu/

Reakto

REAKTO buduje infrastrukturę dronów opartą na koncepcji "Anything as a Service" (XaaS). Jednocześnie rozwija pierwszą usługę na tej platformie - szybką sieć dronów do reagowania w trybie natychmiastowym, dedykowaną agencjom bezpieczeństwa i ich klientom. REAKTO zakończyło z sukcesem kampanię crowdfundingową na platformie Smartfunds, pozyskując ponad 1,3 miliona złotych. Obecnie REAKTO testuje swoją Szybką Sieć Dronów do Reagowania w trybie natychmiastowym z kilkoma partnerami z sektora bezpieczeństwa.

https://www.reakto.eu/en

GreenMo

Rowery GreenMo są zaprojektowane z myślą o kurierach, dla efektywnej i komfortowej jazdy przez wiele godzin. Rowery są wyposażone w amortyzatory, szerokie siodełka, wygodne uchwyty na telefon i bezpowietrzne opony. Dodatkowo rowery elektryczne są przeznaczone wyłącznie dla jazdy miejskiej, na terenie miasta, w którym są wypożyczone.

https://greenmo.pl/

Mentorist

Mentorist to mobilna aplikacja służąca do wdrażania wiedzy z książek o samorozwoju i biznesie, przede wszystkim skierowana na rynek amerykański. Founderzy posiadają 9 000 płacących użytkowników i generują ponad 30 000 euro przychodu miesięcznie.

https://www.mentorist.app/

JustGlance.it

Just Glance It to platforma, dzięki której można zoptymalizować swój czas edukacji oraz rozwoju. Oprogramowanie umożliwia dostęp do szerokiej bazy książek biznesowych, marketingowych oraz rozwojowych, które przedstawione są w formie krótkich pigułek z wiedzą, których przeczytanie nie zajmie więcej niż 15 minut! Standardowo książkę czyta się około 9-12 godzin, więc czas zostanie zoptymalizowany nawet 48 razy!

https://justglance.it/

AquaBeeTech

Wielofunkcyjne urządzenie dla pszczelarstwa. Urządzenie jest wielofunkcyjne, dzięki czemu pszczelarz, zamiast wydawać 40-80 tys. zł na maszyny może kupić jedno za 12 800 zł brutto. Dodatkowo pszczelarz może mieć dotacje na to urządzenie, dzięki czemu jeszcze bardziej jest to dla niego opłacalna sprawa.

https://aquabeetech.pl/

Calmsie

Calmsie umożliwia dzieciom rozwijanie odporności emocjonalnej. Łączy doświadczenie w grach z konwersacyjną sztuczną inteligencją i elementami terapii poznawczo-behawioralnej (CBT). Został uznany za produkt roku 2021 w konkursie Mental Health Tech. Według Amazon EMEA, AWS jest 1 z 30 najlepszych startupów. Założyciele Mateusz Masiak i Marcin Waryszak znaleźli się na liście "25 under 25" magazynu Forbes.

https://calmsie.ai/

Envirly

Envirly to platforma zarządzania śladem węglowym organizacji. Envirly otrzymał Nagrodę Główną Orła Innowacji za "Rozwiązanie dla Dobra Wspólnego" przyznaną przez dziennik Rzeczpospolita, finalista pierwszej edycji Konkursu "Program Grantowy ING", laureat magazynu 50 Najbardziej Kreatywnych Biznesów w Skrócie w 2022 roku. Envirly dostał też 1 mln zł od Platformy Startowe.

https://www.envirly.pl/

getdressed

getdressed to platforma web3.0 B2B2C, która pomaga ludziom wyrażać i odkrywać tożsamość wizualną (modową) w życiu codziennym, grach i meta-światach poprzez personalizację wyborów mody i automatyzację tworzenia treści modowych. getdressed dostał 1 mln zł od Platformy Startowe. Agnieszka Pałka, CEO & Co-founder znalazła się na liście "25 under 25" magazynu Forbes.

https://www.getdressed.me/

Integrigo

Integrigo to startup, który opracował aplikację dla firm, które potrzebują wirtualnego miejsca do zdalnej integracji zespołów. Platforma daje możliwość tworzenia wyzwań i weryfikację postępów dla pracowników i ich zespołów, które pozwolą lepiej się poznać, podzielić pasjami i kulturą organizacyjną. Startup został laureatem Demo Day 2021.

https://www.integrigo.net/pl

Newsletter