Fundacja Kraków Miastem Startupów z siedzibą w Krakowie (dalej: „KMS”) w związku z prowadzeniem niniejszej strony internetowej używa plików cookies, tj. technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika. Pliki cookies wykorzystywane są przez KMS w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania serwisu, w celach analitycznych oraz marketingowych, w tym personalizacji reklam. Korzystając z serwisu wyrażają Państwo zgodę na przechowywanie i uzyskiwanie dostępu do tych danych przez KMS oraz współpracujące podmioty trzecie. Zgoda ta w każdej chwili może być zmodyfikowana lub cofnięta poprzez dokonanie odpowiednich zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Szersze informacje znaleźć można w polityce prywatności.
Polityka Prywatności      
ROZUMIEM

JESIENNY UNIWERSYTET PRZEDSIĘBIORCZOŚCI I INNOWACJI

Jesienny Uniwersytet Przedsiębiorczości i Innowacji (JUPI) to jeden ze sztandarowych projektów fundacji Kraków Miastem Startupów. Jego głównym celem jest promocja postawy przedsiębiorczej wśród członków studenckiego ruchu naukowego.

Projekt, dzięki wsparciu MEiN (wcześniej MNiSW), jest organizowany nieprzerwanie od 2017 roku – co roku w udoskonalonej odsłonie! 


Projekt cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W zeszłym roku łącznie w 40 warsztatach
 i 6 spotkaniach dla kół naukowych wzięło udział aż 740 uczestników!

W tym roku zostaną przeprowadzone specjalne konsultacje w formie tutoringu dla wybranych przedstawicieli organizacji studenckich. 

W trakcie wydarzenia zostanie przeprowadzony cykl warsztatów dla studentów oraz członków kół naukowych krakowskich uczelni wyższych z zakresu przedsiębiorczości innowacyjnej, komercjalizacji technologii akademickiej, a także zarządzania organizacjami pozarządowymi (w tym kołami naukowymi). 

Dodatkowo zorganizowanych zostanie 6 spotkań dla środowiska krakowskich kół naukowych.

Zwieńczeniem projektu będzie spotkanie podsumowujące z udziałem przedstawicieli krakowskiego ekosystemu startupowego pod nazwą Active Student XMas Party. 

Blok
szkoleniowy

Łącznie przeprowadzonych zostanie 40 warsztatów, trwających około 4 godzin, dla grup około 12-osobowych. Tematyka szkoleń dotyczyć będzie m.in.:

● Budowy modelu biznesowego wokół wartości dla klienta z wykorzystaniem koncepcji Business Model Canvas;
● Inkrementalnych metod zarządzania innowacjami z wykorzystaniem metodyk Lean Startup oraz Customer Development;
● Metod transferu technologii
 z wykorzystaniem koncepcji Technology Readiness Level oraz elementami ochrony własności intelektualnej;
● Pozyskiwania i współpracy
z inwestorem — w tym prezentacja projektu metodą pitch deck;
● Efektywnego zarządzania zespołem
w organizacji pozarządowej, ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki organizacji studenckiej;
● Zarządzania projektami biznesowymi oraz społecznymi, z elementami tworzenie budżetu i kontroli finansowej;
● Skutecznych technik sprzedaży oraz współpracy z partnerami biznesowymi, w tym pozyskiwanie sponsorów;
● Marketingu internetowego
z elementami technik promocji oraz trendów w mediach społecznościowych.

 

Spotkania dla środowiska kół naukowych

W celu zacieśnienia współpracy międzyuczelnianej zostaną zorganizowane serie sześciu spotkań dla przedstawicieli studenckich kół naukowych z krakowskich uczelni. Oferent szacuje liczbę uczestników jednego spotkania na 40-50 osób. Każde ze spotkań będzie miało temat przewodni takich jak:

● Organizacja eventów, zwłaszcza nastawionych na możliwość budowania relacji między uczestnikami;
● Metody efektywnego zarządzania zespołem i pozyskiwania partnerów w organizacjach studenckich;
● Marketing internetowy i skuteczne korzystanie z mediów społecznościowych;
● Zarządzanie Innowacjami, komercjalizacja technologii i budowa modelu biznesowego wokół innowacji akademickich;
● Praktyczne aspekty przedsiębiorczości, zakładanie działalności gospodarczej od pomysłu do wejścia na giełdę;
● Współpraca pomiędzy korporacjami a ruchem naukowym.

Na każde spotkanie zaproszonych zostanie 2-3 prelegentów – ekspertów w danej dziedzinie, którzy przeprowadzą prelekcje, które zostaną zakończone panelem dyskusyjnym, a następnie pół-moderowanym networkingiem.

 

Active Student XMas Party

Zwieńczeniem programu będzie wydarzenie Active Student XMas Party, do udziału w którym zaproszeni zostaną absolwenci wszystkich warsztatów oraz władze współpracujących kół naukowych i organizacji studenckich. Na wydarzenie zaproszeni zostaną, także młodzi przedsiębiorcy i inwestorzy poszukujący innowacyjnych przedsięwzięć biznesowych. Spotkanie odbędzie się w godzinach wieczornych w jednym z krakowskich klubów studenckich i będzie miało nieformalny charakter. Po serii wystąpień zaproszonych gości i ekspertów odbędzie się seria krótkich wystąpień kół naukowych, które zaprezentują swoje najciekawsze inicjatywy i projekty. Całe wydarzenie zakończy sesja networkingowa – początkowo moderowana, następnie swobodna. Podczas wydarzenia zapewniony zostanie poczęstunek w postaci napojów oraz gorącej pizzy.

 

Projekt będzie realizowany przy współpracy kół naukowych i organizacji, na terenie krakowskich uczelni wyższych, w szczególności:

● Uniwersytet Jagielloński,
● Akademia Górniczo-Hutnicza,
● Politechnika Krakowska,
● Uniwersytet Ekonomiczny,
● Uniwersytet Pedagogiczny,
● Uniwersytet Rolniczy,
● Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie.

 
Newsletter