Rozwiń
swój
startup!
Poznaj
KRK InnoTech Starter (KITS) to darmowy i kompleksowy program pre-akceleracyjny skupiony na wspieraniu innowacyjnych przedsięwzięć biznesowych.
Dziękujemy za zapisy!
Tegoroczna edycja KITS ruszyła 12 kwietnia.
Przyjdź na darmowe szkolenia realizowane w ramach KITS!
Co zyskujesz?
Mentoring
Opiekę doświadczonego mentora, z którym ułożysz indywidualny plan rozwoju
dopasowany do potrzeb Twojego projektu.
Finansowanie
Otrzymujesz bezzwrotną dotację na rozwój
projektu w kwocie 12.000 zł, bez żadnych dodatkowych zobowiązań (euquity free)
Konsultacje
W zależności od Twoich indywidualnych potrzeb zapewnimy dodatkowe konsultacje i
szkolenia z ekspertami w zakresie prawa gospodarczego, marketingu, strategii sprzedaży,
zarządzania projektami, technologii i innych obszarów.
Kontakty
Nasi eksperci, mentorzy i współpracownicy podzielą się z Tobą cennymi kontaktami do
Twoich potencjalnych klientów, partnerów czy inwestorów. W ciągu 9 lat udało nam
zbudować szeroki network, który pozwoli Ci otworzyć niejedne drzwi.
DemoDay
Na koniec programu specjalnie dla Ciebie zorganizujemy spotkanie, na które zaprosimy
aniołów biznesu i przedstawicieli funduszy inwestujących w start-upy na wczesnym etapie
rozwoju. Każdy dostanie swoje 5 minut na zaprezentowanie swojego rozwiązania.
KITS jest dla startupów we wczesnej fazie rozwoju. Pomagamy Founderom w stawianiu pierwszych kroków, poprzez konsultacje, szkolenia oraz mentoring przez cały okres trwania programu. Akceleracja rozpoczyna się w kwietniu i trwa do końca września. Zwieńczeniem projektu jest prezentacja startupów podczas gali Demo Day.
Aplikowanie oraz udział w programie jest całkowicie darmowy. Nie musisz mieć zarejestrowanej działalności żeby wziąć udział w akceleracji.
Zespoły otrzymują bezpośrednie wsparcie finansowe na rozwój swojego projektu, nawet do 12 tysięcy złotych na pokrycie kosztów jego realizacji.
Poznaj mentorów KITS!
Konrad Sowa
Członek SMOK Ventures, funduszu nr 1 w Europie Środkowo-Wschodniej dla startupów early-stage oraz doktorant Akademii Leona Koźmińskiego, gdzie prowadzi przełomowe badania nad koncepcją współpracy człowieka ze sztuczną inteligencją. Ma wieloletnie doświadczenie w ekosystemie innowacji, a także w doradztwie w zakresie zarządzania.
Grzegorz Górzyński
Strateg, marketing manager, produktowiec.
Zdobywał doświadczenie w NGO, korporacji, startupie, MŚP, jak i agencji, dzięki czemu holistycznie patrzy na biznes. W ciągu ostatnich 4 lat współpracował przy 45 projektach strategicznych dla startupów i korporacji z Polski, Europy i USA. Współautor e-booków „Wesele na własnych zasadach” i „PODRÓŻE DLA PAR na własnych zasadach”.
Rafał Bill
Ekspert w dziedzinie transferu technologii z uczelni do małych i średnich przedsiębiorstw. Wspiera startupy w obszarach zarządzania produktem i projektem oraz analityki biznesowej, rynkowej, produktowej i finansowej. Specjalizuje się w projektach badawczo-rozwojowych i innowacjach. Do swojej pracy zawodowej wnosi umiejętności i wiedzę, wyniesione z badań ekonomicznych. W wolnym czasie trenuje parkour i rozwija sportowe stowarzyszenie.
Michał Adamczyk
Ekspert oceniający przedsięwzięcia biznesowe pod kątem innowacyjności w ramach projektów PARP. Autor kilkunastu publikacji naukowych dotyczących zarządzania innowacjami. Lider społeczny z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu organizacjami pozarządowymi, inicjator i koordynator projektów promujących przedsiębiorczość. Nauczyciel akademicki i trener.
Bartłomiej „Świstak” Piotrkowski
Poprzez konsultacje mentoringowe i szkolenia optymalizuje procesy sprzedażowe i pomaga opracować metody dotarcia do klientów. Wraz ze swoimi klientami tworzy plan działania mający na celu rozwój ich biznesów (tzw. Cykl Świstaka). Tworzy i koordynuje innowacyjne projekty. Mentor w różnych projektach oraz wykładowca na znanych uczelniach.
Grzegorz Zagraba
Konsultant w zakresie sprzedaży, obsługi klienta i zarządzania projektami IT. Na co dzień odpowiedzialny za rozwój działu sprzedaży w Archdesk. Prowadzi szkolenia w zakresie sprzedaży, negocjacji i wystąpień publicznych. Współorganizator Product Inspiration Talks i PyData Kraków. Pełni funkcję Chief Networking Officera w Fundacji Kraków Miastem Startupów.
Paweł Zdańkowski
Konsultant oraz mentor zaangażowany w proces komercjalizacji technologii akademickich poprzez tworzenie spółek typu startup. Współtwórca projektów Edu-peryskop, Animusz oraz współzałożyciel startupu RenVis. Wspiera początkujące projekty w obszarze tworzenia modelu biznesowego, strategii promocji oraz pozyskania inwestora.
Jak wygląda akceleracja?
Sprawdź, jakie startupy wspieramy w tegorocznej edycji!
EcoCPR
Dostępne na rynku manekiny do nauki BLS są dość drogie, co powoduje, iż dostępność manekinów klienta jest stosunkowo niska. Manekiny te są wykonane z elementów nienadających się do recyklingu, takich jak guma lub plastik. ECO CPR to tani ekologiczny manekin. Niski koszt produkcji oznacza niską cenę, co sprawi, że nasze rozwiązanie będzie przystępne cenowo dla klientów. Ponadto po zakończeniu cyklu życia naszego manekina można go częściowo ponownie wykorzystać lub wyrzucić do kosza na papier.
Co to
Aplikacja „co to” jest udogodnieniem dla osób niewidomych i niedowidzących. Misją jest polepszenie ich niezależności, pod względem braku potrzeby „opiekuna” w trakcie zakupów w dużych i małych sklepach. Pozwala Ona na podstawie technologii kodu kreskowego rozpoznać i zakwalifikować produkt. To pozwala na rozpoznanie, czy mleko to nie sok i na odwrót. Aplikacja jest odpowiedzią na rosnącą potrzebę niezależności osób niewidomych i niedowidzących.
Allventures
Aplikacja Trawell firmy Allventures to kompan AI w kieszeni podróżnika, który prowadzi go do miejsc w oparciu o jego preferencje, a przez grywalizacje pozwala w nowy sposób poznać historię zwiedzanych miejsc. Aplikacja została stworzona jako rozwiązanie dla nowoczesnych city breaków. Jak to działa? Wybierz lokalizację z kilku proponowanych miejsc, skorzystaj z nawigacji i przybądź na miejsce! Poznaj historię, rozwiązując zadania i zbieraj punkty.
Choicer
Choicer to aplikacja mobilna, której głównym celem jest umożliwienie dynamicznej analizy preferencji konsumenta przez możliwość szybkiego poznawania opinii użytkowników na wybrany temat. Z perspektywy zwykłego użytkownika, aplikacja pozwala na przeprowadzanie badań, rozwiązywanie zakładów i ogólną konsultację każdego tematu i zagadnienia z innymi użytkownikami w sposób anonimowy. Dane generowane przez użytkowników w trakcie działań rozrywkowych będą zastosowane w analizach biznesowych.
Play.air
Play.air to polski startup, który stworzył innowacyjne urządzenie do terapii oddechowej dla dzieci z zaburzeniami mowy. Wykorzystuje ono grywalizację do angażowania i motywowania dzieci do wykonywania ćwiczeń poprawiających oddech i mowę w domu, zastępując tradycyjne narzędzia terapeutyczne.
Sensory Adventures
Aplikacja, która łączy terapię sensoryczną z zabawą i przyjemnością. Dzięki niej rodzice mają możliwość ćwiczyć z dzieckiem w domu, między spotkaniami z terapeutą, poprzez wirtualną zabawę. Aplikacja skutecznie rozwiązuje problem braku regularnych ćwiczeń, wprowadzając radość i interakcję w proces leczenia.
Szukamy startupów,
które robią
Przemysł 4.0
Koncepcja zastosowania nowoczesnych technologii w przemyśle, takich jak IoT, AI, automatyzacja i robotyzacja, w celu ulepszenia procesów produkcyjnych i zwiększenia efektywności.
Elektromobilność
Koncepcja zastępowania pojazdów napędzanych paliwami kopalnymi pojazdami elektrycznymi, które są zasilane za pomocą akumulatorów lub innych źródeł energii elektrycznej.
Fashion
Fashion startupy często koncentrują się na tworzeniu nowych, innowacyjnych produktów lub na redefiniowaniu istniejących kategorii produktowych za pomocą nowych technologii lub podejść do projektowania i produkcji.
Smart City
Rodzaj startupów zajmujących się opracowywaniem i wdrażaniem rozwiązań technologicznych lub innych innowacji, które mają na celu poprawę jakości życia mieszkańców i efektywności działania miast.
Software as a Service
Model dostarczania oprogramowania, w którym aplikacja jest dostępna poprzez Internet i użytkownik płaci za jej korzystanie zamiast za zakup licencji na oprogramowanie.
FinTech
Technologie i innowacje związane z usługami finansowymi, takie jak bankowość, inwestycje, ubezpieczenia i płatności, które są wykorzystywane w celu ulepszenia i ułatwienia tych usług.
Life Science
Obejmuje szeroki zakres dziedzin, takich jak biologia, genetyka, farmakologia, medycyna, zdrowie publiczne i inne, które zajmują się badaniem mechanizmów działania organizmów żywych, ich struktur, funkcji i chorób oraz sposobów ich leczenia i zapobiegania.
CleanTech
Rodzaj startupów zajmującego się opracowywaniem i wdrażaniem rozwiązań technologicznych lub innych innowacji, które mają na celu poprawę efektywności energetycznej lub zmniejszenie emisji szkodliwych substancji do środowiska.
Co mówią uczestnicy
poprzednich edycji?
Jak rozwinęły się startupy
po KITS'ie?
Calmsie (KITS 2020)
Startup Calmsie został okrzyknięty produktem roku 2021 w konkursie Mental Health Tech. Według Amazon EMEA AWS jest 1 z 30 najlepszych startupów. Zwyciężył HealthCareLab 2022 i otrzymał nagrodę publiczności. Na Kongresie Wyzwania Zdrowotne 2021 został finalistą nagrody za przełomowe rozwiązanie dla lekarzy. Founderzy Mateusz Masiak i Marcin Waryszak są laureatami nagrody „25 under 25” Forbesa.
Mediprintic (KITS 2019)
Startup Mediprintic stale osiąga nowe sukcesy. Był m.in. uczestnikiem programu Google for Startups i otrzymał prawie
1 mln dotacji w ramach Platform Startowych. Znalazł się również w Przeglądzie innowacyjnych startupów medycznych w Polsce 2021- „TOP Disruptors in Healthcare”. Zakwalifikował się do finałów European Tech and Start-up Days 2020 w kategorii Health and Biotechnology oraz był uczestnikiem Rzeszów Startup Akcelerator.