Fundacja Kraków Miastem Startupów z siedzibą w Krakowie (dalej: „KMS”) w związku z prowadzeniem niniejszej strony internetowej używa plików cookies, tj. technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika. Pliki cookies wykorzystywane są przez KMS w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania serwisu, w celach analitycznych oraz marketingowych, w tym personalizacji reklam. Korzystając z serwisu wyrażają Państwo zgodę na przechowywanie i uzyskiwanie dostępu do tych danych przez KMS oraz współpracujące podmioty trzecie. Zgoda ta w każdej chwili może być zmodyfikowana lub cofnięta poprzez dokonanie odpowiednich zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Szersze informacje znaleźć można w polityce prywatności.
Polityka Prywatności      
ROZUMIEM

Rozwiń
swój
startup!

Poznaj

KRK InnoTech Starter (KITS) to kompleksowy program
pre-akceleracyjny skupiony na wspieraniu
innowacyjnych przedsięwzięć biznesowych.

Udział w programie jest w 100% bezpłatny.

WEŹ UDZIAŁ W KITS 2024!

Co zyskasz biorąc udział w programie?

Mentoring

Opiekę doświadczonego mentora, z którym ułożysz indywidualny plan rozwoju
dopasowany do potrzeb Twojego projektu.

Finansowanie

Otrzymujesz bezzwrotną dotację na rozwój
projektu w kwocie 15 000 zł, bez żadnych dodatkowych zobowiązań (euquity free).

Konsultacje

W zależności od Twoich indywidualnych potrzeb zapewnimy dodatkowe konsultacje i
szkolenia z ekspertami w zakresie prawa gospodarczego, marketingu, strategii sprzedaży,
zarządzania projektami, technologii i innych obszarów.

Kontakty

Nasi eksperci, mentorzy i współpracownicy podzielą się z Tobą cennymi kontaktami do
Twoich potencjalnych klientów, partnerów czy inwestorów. W ciągu 9 lat udało nam
zbudować szeroki network, który pozwoli Ci otworzyć niejedne drzwi.

DemoDay

Na koniec programu specjalnie dla Ciebie zorganizujemy spotkanie, na które zaprosimy
aniołów biznesu i przedstawicieli funduszy inwestujących w start-upy na wczesnym etapie
rozwoju. Każdy dostanie swoje 5 minut na zaprezentowanie swojego rozwiązania.

KITS jest dla startupów we wczesnej fazie rozwoju. Pomagamy Founderom w stawianiu pierwszych kroków, poprzez konsultacje, szkolenia oraz mentoring przez cały okres trwania programu. Akceleracja rozpoczyna się w kwietniu i trwa do końca września. Zwieńczeniem projektu jest prezentacja startupów podczas gali Demo Day.

 

kms-46

 

Aplikowanie oraz udział w programie jest całkowicie darmowy
Nie musisz mieć zarejestrowanej działalności. aby 
wziąć udział w akceleracji. 

kms-59

Zespoły otrzymują bezpośrednie wsparcie finansowe na rozwój swojego projektu, nawet
do 15 tysięcy złotych na pokrycie kosztów jego realizacji.

kms-65

Jak wygląda akceleracja?

Szukamy startupów,
które działają w obszarze:

Przemysł 4.0

Koncepcja zastosowania nowoczesnych technologii w przemyśle, takich jak IoT, AI, automatyzacja i robotyzacja, w celu ulepszenia procesów produkcyjnych i zwiększenia efektywności.

Elektromobilność

Koncepcja zastępowania pojazdów napędzanych paliwami kopalnymi pojazdami elektrycznymi, które są zasilane za pomocą akumulatorów lub innych źródeł energii elektrycznej.

Fashion

Fashion startupy często koncentrują się na tworzeniu nowych, innowacyjnych produktów lub na redefiniowaniu istniejących kategorii produktowych za pomocą nowych technologii lub podejść do projektowania i produkcji.

Smart City

Rodzaj startupów zajmujących się opracowywaniem i wdrażaniem rozwiązań technologicznych lub innych innowacji, które mają na celu poprawę jakości życia mieszkańców i efektywności działania miast.

Software as a Service

Model dostarczania oprogramowania, w którym aplikacja jest dostępna poprzez Internet i użytkownik płaci za jej korzystanie zamiast za zakup licencji na oprogramowanie.

FinTech

Technologie i innowacje związane z usługami finansowymi, takie jak bankowość, inwestycje, ubezpieczenia i płatności, które są wykorzystywane w celu ulepszenia i ułatwienia tych usług.

Life Science

Obejmuje szeroki zakres dziedzin, takich jak biologia, genetyka, farmakologia, medycyna, zdrowie publiczne i inne, które zajmują się badaniem mechanizmów działania organizmów żywych, ich struktur, funkcji i chorób oraz sposobów ich leczenia i zapobiegania.

CleanTech

Rodzaj startupów zajmującego się opracowywaniem i wdrażaniem rozwiązań technologicznych lub innych innowacji, które mają na celu poprawę efektywności energetycznej lub zmniejszenie emisji szkodliwych substancji do środowiska.

Co o projekcie myślą uczestnicy poprzednich edycji?

Sprawdź, jakie startupy wspieraliśmy w zeszłorocznej edycji!

EcoCPR

Dostępne na rynku manekiny do nauki BLS są dość drogie, co powoduje, iż dostępność manekinów klienta jest stosunkowo niska. Manekiny te są wykonane z elementów nienadających się do recyklingu, takich jak guma lub plastik. ECO CPR to tani ekologiczny manekin. Niski koszt produkcji oznacza niską cenę, co sprawi, że nasze rozwiązanie będzie przystępne cenowo dla klientów. Ponadto po zakończeniu cyklu życia naszego manekina można go częściowo ponownie wykorzystać lub wyrzucić do kosza na papier.

CodeSense

Aplikacja „CodeSense” jest udogodnieniem dla osób niewidomych i niedowidzących. Misją jest polepszenie ich niezależności, pod względem braku potrzeby „opiekuna” w trakcie zakupów w dużych i małych sklepach. Pozwala Ona na podstawie technologii kodu kreskowego rozpoznać i zakwalifikować produkt. To pozwala na rozpoznanie, czy mleko to nie sok i na odwrót. Aplikacja jest odpowiedzią na rosnącą potrzebę niezależności osób niewidomych i niedowidzących.

Allventures

Aplikacja Trawell firmy Allventures to kompan AI w kieszeni podróżnika, który prowadzi go do miejsc w oparciu o jego preferencje, a przez grywalizacje pozwala w nowy sposób poznać historię zwiedzanych miejsc. Aplikacja została stworzona jako rozwiązanie dla nowoczesnych city breaków. Jak to działa? Wybierz lokalizację z kilku proponowanych miejsc, skorzystaj z nawigacji i przybądź na miejsce! Poznaj historię, rozwiązując zadania i zbieraj punkty.

Choicer

Choicer to aplikacja mobilna, której głównym celem jest umożliwienie dynamicznej analizy preferencji konsumenta przez możliwość szybkiego poznawania opinii użytkowników na wybrany temat. Z perspektywy zwykłego użytkownika, aplikacja pozwala na przeprowadzanie badań, rozwiązywanie zakładów i ogólną konsultację każdego tematu i zagadnienia z innymi użytkownikami w sposób anonimowy. Dane generowane przez użytkowników w trakcie działań rozrywkowych będą zastosowane w analizach biznesowych.

Play.air

Play.air to polski startup, który stworzył innowacyjne urządzenie do terapii oddechowej dla dzieci z zaburzeniami mowy. Wykorzystuje ono grywalizację do angażowania i motywowania dzieci do wykonywania ćwiczeń poprawiających oddech i mowę w domu, zastępując tradycyjne narzędzia terapeutyczne.

Sensory Adventures

Aplikacja, która łączy terapię sensoryczną z zabawą i przyjemnością. Dzięki niej rodzice mają możliwość ćwiczyć z dzieckiem w domu, między spotkaniami z terapeutą, poprzez wirtualną zabawę. Aplikacja skutecznie rozwiązuje problem braku regularnych ćwiczeń, wprowadzając radość i interakcję w proces leczenia.

WYPEŁNIJ FORMULARZ JUŻ TERAZ!

Partner strategiczny KITS

Newsletter