Fundacja Kraków Miastem Startupów z siedzibą w Krakowie (dalej: „KMS”) w związku z prowadzeniem niniejszej strony internetowej używa plików cookies, tj. technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika. Pliki cookies wykorzystywane są przez KMS w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania serwisu, w celach analitycznych oraz marketingowych, w tym personalizacji reklam. Korzystając z serwisu wyrażają Państwo zgodę na przechowywanie i uzyskiwanie dostępu do tych danych przez KMS oraz współpracujące podmioty trzecie. Zgoda ta w każdej chwili może być zmodyfikowana lub cofnięta poprzez dokonanie odpowiednich zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Szersze informacje znaleźć można w polityce prywatności.
Polityka Prywatności      
ROZUMIEM

Krzysztof Oleksy

Absolwent studiów magisterskich na kierunku Informatyka i Ekonometria na Akademii Ekonomicznej w Krakowie (2000) oraz studiów podyplomowych z zakresu zarządzania projektami na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie (2010). Uczestnik Programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego „TOP 500 Innovators Science-Management-Commercialization” na Uniwersytecie Stanforda, USA (2013) oraz zagranicznych staży na Cambridge University, Imperial College, Innovation and Technology Transfer Centre of Andalusia.

Od 2002 roku pracuje dla Politechniki Krakowskiej. Posiada bogate doświadczenie w realizacji projektów związanych ze współpracą z przemysłem oraz przedsiębiorczością akademicką. Oprócz pozyskiwania środków na ww. projekty i ich koordynacji, świadczył usługi doradcze dla młodych przedsiębiorców. Przygotował i przeprowadził szereg usług informacyjnych i warsztatów z zakresu wyszukiwania partnerów do współpracy jednostek naukowych z przedsiębiorcami. Obecnie odpowiada za komercjalizację wiedzy wypracowanej na uczelni.

Z INTECH PK związany od 2014 roku – jako współtwórca koncepcji organizacyjnej spółki oraz członek zespołu projektowego finansowanego przez Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu SPIN-TECH, znacząco przyczynił się do rozwoju działalności spółki. Realizował prace na rzecz powoływania spółek technologicznych Alsitech sp. z o.o. i FlexAndRobust Systems sp. z o.o. oraz udzielenia przez Politechnikę Krakowską licencji na rozwiązanie pn. „Orteza reciprokalna ze wspomaganiem mechatronicznym”.

Współtwórca i animator „caseLAB – Laboratorium Dobrych Praktyk”, cyklu szkoleń i warsztatów z zakresu zastosowania design thinking i business model canvas w prowadzeniu przedsięwzięć biznesowych.

Członek Stowarzyszenia TOP 500 Innovators.

Wiceprezes Zarządu INTECH PK w latach 2016-2018.

W INTECH PK nadzoruje obszary działalności spółki w zakresie: analiz i ocen projektów, zarządzania portfelem prac zleconych, planowania sprzedaży, przygotowania ofert, analiz potencjału rynkowego innowacyjnych rozwiązań i przygotowania technologii do komercjalizacji, nadzoru właścicielskiego nad spółkami spin-off, monitoringu ryzyka oraz informatyki.

Z Krzysztofem Oleksym (INTECH PK) rozmawialiśmy o założeniach metody design thinking, rozwijaniu technologii na uczelni oraz o procesie generowania pomysłów z praktycznego punktu widzenia przy projektach technologicznych i inkubatorze przedsiębiorczości. 

Zachęcamy do wysłuchania webinaru w ramach cyklu #ChatwithKMS!👇  

Newsletter