Fundacja Kraków Miastem Startupów z siedzibą w Krakowie (dalej: „KMS”) w związku z prowadzeniem niniejszej strony internetowej używa plików cookies, tj. technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika. Pliki cookies wykorzystywane są przez KMS w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania serwisu, w celach analitycznych oraz marketingowych, w tym personalizacji reklam. Korzystając z serwisu wyrażają Państwo zgodę na przechowywanie i uzyskiwanie dostępu do tych danych przez KMS oraz współpracujące podmioty trzecie. Zgoda ta w każdej chwili może być zmodyfikowana lub cofnięta poprzez dokonanie odpowiednich zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Szersze informacje znaleźć można w polityce prywatności.
Polityka Prywatności      
ROZUMIEM

Przemek Dąbrowski

marketing manager

Marketingiem zajmuje się od ponad 4 lat w większości na własny rachunek. W liceum organizator imprez masowych, na studiach krótka przygoda w organizacji studenckiej jako koordynator projektu, a obecnie Prezes Zarządu startupu: Cleaners.Cloud Sp. z o.o. (apka do zamawiania sprzątania) i Marketing Freelancer.

Jest jednoosobowym działem marketingu, ogarnie grafikę, zdjęcia, zrobi film, a na koniec puści reklamę. Poza własnymi projektami wspiera różne marki w działaniach marketingowych.

Julia Nabożna

Junior Content specialist

Studentka Zarządzania Zasobami Ludzkimi z pierwszymi doświadczeniami w tej dziedzinie. Na co dzień zajmuje się pisaniem, gotowaniem, tańcem, obecnie także grafiką. Na studiach przez ponad 2 lata brała udział w projekcie „Trenerzy”, przez co ma doświadczenie w wystąpieniach publicznych, organizowaniu i prowadzeniu szkoleń, a także wyjazdów integracyjno-szkoleniowych. 

W KMS zajmuje się content marketingiem, jest odpowiedzialna za tworzenie tekstów na stronę oraz social media, współpracuje z Project Managerami. 

Angelika Dudek

JUNIOR Project manager

Studentka Zarządzania, która ukochała sobie film, organizację i finanse osobiste. Wyrozumiała, zawsze zaprosi na ciepłą herbatę i miłe słowo. Na co dzień lubi oglądać filmiki ze śmiesznymi kotami. 

W organizacji zajmuje się koordynowaniem projektów, a dzięki pasji do filmowania jest chętna rozwijać się i pomagać w dziale marketingu.

Ola Salamończyk

Content specialist

Studentka Innowacyjności Produktu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, a po godzinach człowiek orkiestra. Od pierwszego roku studiów ponadprogramowo działa także w NZS UEK, gdzie rozpoczęła swoją przygodę z promocją i marketingiem. Aktualnie w NZS zajmuje się nagrywaniem filmów promocyjnych oraz koordynuje projekt Juwenaliowy. Jej główne zainteresowania (na ten moment, bo nigdy nie wiadomo co nowego przyjdzie jej do głowy) to graphic design oraz UX/UI design, w którym ciągle pogłębia swoje kompetencje. Oprócz tego uwielbia grać w gry, a w środowisku e-sportowym czuje się jak ryba w wodzie. 

Patrycja Poręba

JUNIOR Project manager

Studentka trzeciego roku na kierunku Design na uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Ostatni rok opiekowała się studenckim kołem naukowym designu Prototypu, gdzie robiła przeróżne projekty oraz nawiązywała dużo współprac. Ulubionym projektem Patrycji jest Lokalne dziedzictwo, gdzie wraz z Krakowską Hutą Szkła tworzy własną kolekcję obiektów przy współpracy z doświadczonymi hutnikami. Często też tworzą obiekty z myślą o osobach z niepełnosprawnością wzroku jak np. na zamówienie makietę do teatru Zagłębie w Sosnowcu czy pomoce dla MCKu w Krakowie. Na uczelni angażuje się również w Samorządzie oraz AZSie.

Wolny czas stara się spędzać aktywnie poprzez jadę konną w Stadninie Koni Huculskich w Nielepicach, uczęszczanie na basen czy chodzenie po górach. Interesuje się również sztuką i designem, co jest ściśle związane z kierunkiem jej studiów. Stara się być na bieżąco z wystawami w jej ulubionych muzeach MCKu i Manggha jak równie z różnego rodzaju wydarzeniami odbywającymi się w Krakowie.

Remigiusz Kowalewski

project manager

Współtwórca i CEO startupu RECOMMENDme. Od 3 lat jest również związany z branżą OZE, jako pośrednik w montażach fotowoltaiki i pomp ciepła. Student Ekologicznych Źródeł Energii na AGH w Krakowie. Przewodniczący komitetu ds. pozyskiwania funduszy i partnerów w ESN AGH w kadencji 2021/2022. Gościnnie prowadził również zajęcia dla studentów na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, jako praktyk startupu. Wraz ze swoim startupem brał udział w programach akceleracyjnych Huge Thing x Google for Startups i KRK InnoTech Starter 2022 (KITS). W KMS pełni rolę Project Managera, koordynując m.in. KITS 2023.

Pasjonat motoryzacji i świata startupów. W wolnym czasie gra w gry komputerowe i uprawia sport (głównie piłka nożna, rower i narty).

Mateusz Tatrocki

Project manager

Student piątego roku zarządzania międzynarodowego na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Od pięciu lat aktywnie działający w jednej z organizacji studenckich, w której pełnił role między innymi Członka Zarządu ds. Projektów, czy koordynatora jednego z większych projektów gamingowo – e-sportowych w Krakowie. 

W KMS funkcjonuje jako Project Manager, a także jest odpowiedzialny za kontakt z organizacjami studenckimi. Jego zainteresowania pozaprojektowe to polityka międzynarodowa, sport oraz e-sport.

Michał Adamczyk

Prezes Zarządu

Związany z KMS od początku istnienia Fundacji. Inżynier informatyki stosowanej (Java developer) i magister zarządzania (specjalność: zarządzanie zasobami ludzkimi) z doświadczeniem biznesowym (działalność w obszarze mobile-IT) oraz 12-letnim doświadczeniem menedżerskim i 5-letnim doświadczeniem naukowo dydaktycznym. Ekspert oceniający przedsięwzięcia biznesowe pod kątem innowacyjności w ramach projektów PARP. Autor kilkunastu publikacji naukowych dotyczących zarządzania innowacjami, w tym m.in. 7 artykułów w czasopismach naukowych, 7 rozdziałów w monografiach. Nauczyciel akademicki i trener w zakresie zarządzania innowacjami. Absolwent studiów z komercjalizacji technologii na Wageningen University (Holandia).

Grzegorz Zagraba

Chief Networking Officer

Konsultant w zakresie sprzedaży, obsługi klienta i zarządzania projektami IT. Na co dzień odpowiedzialny za rozwój działu sprzedaży w Archdesk – polsko-brytyjskim startupie wdrażającym rozwiązania IT do zarządzania projektami budowlanymi w modelu SaaS. Współpracuje z polskimi software house’ami jako Interim Account Manager. Prowadzi szkolenia dla osób indywidualnych i organizacji w zakresie sprzedaży, negocjacji i wystąpień publicznych. Aktywny w krakowskim ekosystemie startupowym od 2016 roku. Współtworzył AlphaVision, startup którego celem było uproszczenie pracy radiologów przez automatyczny system Quality Assurance. Pracował przy próbach komercjalizacji technologii z zakresu hydrauliki i technologii

Michał Matlakiewicz

Wiceprezes ds. Finansowych

Dyrektor Finansowy odpowiedzialny za zarządzanie płynnością finansową, stworzenie i obsługę wewnętrznego systemu finansowego (rejestracja dokumentów, księgowanie, rozliczanie), tworzenie i aktualizację umów, długofalową strategię współpracy biznesowej z partnerami, rozliczanie projektów od strony formalnej, tworzenie budżetów, analizę bieżących wydatków i kosztów.
Magister inżynier (AGH 2018). Ukończył studia podyplomowe w SGH (2019) oraz na AGH (2020). Uzyskał certyfikat księgowego (I stopień) oraz ukończył kurs II stopnia (specjalisty ds. rachunkowości) w Stowarzyszeniu Księgowych w Polsce. W 2018 roku otrzymał certyfikat Analityka Finansowego wydany przez Fundację Rozwoju Rachunkowości.

Paweł Zdańkowski

Wiceprezes ds. oPERAcyjnych

Konsultant oraz mentor zaangażowany w proces komercjalizacji technologii akademickich poprzez tworzenie spółek typu startup. Współtwórca projektów Edu-peryskop, Animusz oraz współzałożyciel startupu RenVis. Działając w organizacjach pozarządowych, bezpośrednio współpracował z instytucjami takimi jak: PKP S.A., ING, Santander, Provident, Fundacja PFR, Totalizator Sportowy, Grupa Pracuj, PZU S.A. czy MNiSW. Wspiera początkujące projekty w obszarze tworzenia modelu biznesowego, strategii promocji oraz pozyskania inwestora.

Rafał Bill

Członek Rady Fundacji

Product Manager z kilkuletnim doświadczeniem w analizie biznesowej, specjalizująca się w projektach B+R i innowacjach na wczesnym etapie rozwoju. Do swojej pracy zawodowej wnosi umiejętności i wiedzę, które są wyniesione z badań ekonomicznych poświęconych komercjalizacji technologii, które pozwalają na realizację niestandardowych kierunków ekspansji. W wolnym czasie trenuje parkour i rozwija sportowe stowarzyszenie.

 

Bartłomiej "Świstak" Piotrowski

Przewodniczący Rady Fundacji

Człowiek orkiestra panujący nad chaosem. Zawsze trzyma rękę na pulsie. Twórca takich marek jak EAR – Eksperymentalna Agencja Reklamowa oraz Flying Octopus – zespół game dev. Zbudował rozwojową społeczność przedsiębiorców odpowiedzialnych społecznie.  Jeden z inicjatorów fundacji Kraków Miastem Startupów, a także organizatorów Linkedin Local oraz krakowskich Turkusowych Śniadań. 

Tak samo, jak w rozwoju dochodowych biznesów zakochany w organizacjach pozarządowych i działaniach społecznie odpowiedzialnych. Jego motto, którym kieruje się w pracy z klientami to “Służyć innym z zachowaniem troski o siebie”. Od kilku już lat buduje markę osobistą znaną w środowisku branżowym jako Krakowski Świstak, pod którą udziela porad i konsultacji dotyczących strategii biznesowych. 

 
Newsletter