Fundacja Kraków Miastem Startupów z siedzibą w Krakowie (dalej: „KMS”) w związku z prowadzeniem niniejszej strony internetowej używa plików cookies, tj. technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika. Pliki cookies wykorzystywane są przez KMS w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania serwisu, w celach analitycznych oraz marketingowych, w tym personalizacji reklam. Korzystając z serwisu wyrażają Państwo zgodę na przechowywanie i uzyskiwanie dostępu do tych danych przez KMS oraz współpracujące podmioty trzecie. Zgoda ta w każdej chwili może być zmodyfikowana lub cofnięta poprzez dokonanie odpowiednich zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Szersze informacje znaleźć można w polityce prywatności.
Polityka Prywatności      
ROZUMIEM

Przemek Dąbrowski

marketing manager

Marketingiem zajmuje się od ponad 4 lat w większości na własny rachunek. W liceum organizator imprez masowych, na studiach krótka przygoda w organizacji studenckiej jako koordynator projektu, a obecnie Prezes Zarządu startupu: Cleaners.Cloud Sp. z o.o. (apka do zamawiania sprzątania) i Marketing Freelancer.

Jest jednoosobowym działem marketingu, ogarnie grafikę, zdjęcia, zrobi film, a na koniec puści reklamę. Poza własnymi projektami wspiera różne marki w działaniach marketingowych.

Ola Salamończyk

digital media specialist

Studentka Innowacyjności Produktu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, a po godzinach człowiek orkiestra. Od pierwszego roku studiów ponadprogramowo działa także w NZS UEK, gdzie rozpoczęła swoją przygodę z promocją i marketingiem. Jej główne zainteresowania (na ten moment, bo nigdy nie wiadomo co nowego przyjdzie jej do głowy) to graphic design oraz UX/UI design, w którym ciągle pogłębia swoje kompetencje. Oprócz tego uwielbia grać w gry, a w środowisku e-sportowym czuje się jak ryba w wodzie. 

Magdalena Miodońska

JUNIOR CONTENT SPECIALIST

Studentka V roku Innowacyjności Produktu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Od początkowych lat studiów związana z organizacją studencką NZS UEK, gdzie aktywnie działa wspierając projekty pod względem marketingowym. Brała udział w tworzeniu wielu wydarzeń jako członek grup projektowych. W ubiegłym roku pełniła funkcję Rzecznika Prasowego NZS UEK, wspierając projekty i działalność organizacji. Angażowała się również w tworzenie Juwenaliów UEK. 

Prywatnie jest artystyczną duszą, która nigdy nie ma dość wrażeń!

W KMS zajmuje się content marketingiem, jest odpowiedzialna za tworzenie tekstów na stronę oraz social media, współpracuje z Project Managerami. 

Patrycja Poręba

Project manager

Studentka trzeciego roku na kierunku Design na uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Ostatni rok opiekowała się studenckim kołem naukowym designu Prototypu, gdzie robiła przeróżne projekty oraz nawiązywała dużo współprac. Ulubionym projektem Patrycji jest Lokalne dziedzictwo, gdzie wraz z Krakowską Hutą Szkła tworzy własną kolekcję obiektów przy współpracy z doświadczonymi hutnikami. Często też tworzą obiekty z myślą o osobach z niepełnosprawnością wzroku jak np. na zamówienie makietę do teatru Zagłębie w Sosnowcu czy pomoce dla MCKu w Krakowie. Na uczelni angażuje się również w Samorządzie oraz AZSie.

Wolny czas stara się spędzać aktywnie poprzez jadę konną w Stadninie Koni Huculskich w Nielepicach, uczęszczanie na basen czy chodzenie po górach. Interesuje się również sztuką i designem, co jest ściśle związane z kierunkiem jej studiów. Stara się być na bieżąco z wystawami w jej ulubionych muzeach MCKu i Manggha jak równie z różnego rodzaju wydarzeniami odbywającymi się w Krakowie.

Remigiusz Kowalewski

project manager

Współtwórca i CEO startupu RECOMMENDme. Od 3 lat jest również związany z branżą OZE, jako pośrednik w montażach fotowoltaiki i pomp ciepła. Student Ekologicznych Źródeł Energii na AGH w Krakowie. Przewodniczący komitetu ds. pozyskiwania funduszy i partnerów w ESN AGH w kadencji 2021/2022. Gościnnie prowadził również zajęcia dla studentów na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, jako praktyk startupu. Wraz ze swoim startupem brał udział w programach akceleracyjnych Huge Thing x Google for Startups i KRK InnoTech Starter 2022 (KITS). W KMS pełni rolę Project Managera, koordynując m.in. KITS 2023.

Pasjonat motoryzacji i świata startupów. W wolnym czasie gra w gry komputerowe i uprawia sport (głównie piłka nożna, rower i narty).

Mateusz Tatrocki

Project manager

Student piątego roku zarządzania międzynarodowego na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Od pięciu lat aktywnie działający w jednej z organizacji studenckich, w której pełnił role między innymi Członka Zarządu ds. Projektów, czy koordynatora jednego z większych projektów gamingowo – e-sportowych w Krakowie. 

W KMS funkcjonuje jako Project Manager, a także jest odpowiedzialny za kontakt z organizacjami studenckimi. Jego zainteresowania pozaprojektowe to polityka międzynarodowa, sport oraz e-sport.

Kinga Łydek

Junior Project manager

Studentka czwartego roku zarządzania międzynarodowego na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.
Ukończyła kierunek Innowacje w biznesie, który ściśle związany był z tematyką start-upową. Od trzech lat działa w organizacji studenckiej, gdzie zajmowała się koordynowaniem projektów oraz działań marketingowo-promocyjnych organizacji.

W KMS jest Junior Project Managerem i zajmuje się między innymi organizacją wydarzeń networkingowych.
Wolny czas spędza na słuchaniu muzyki i podróżach.

Anna Maszczak

JUNIOR PROJECT MANAGER

Studentka Zarządzania Zasobami Ludzkimi na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie z licencjatem z Pedagogiki na Uniwersytecie Pedagogicznym. Aktywnie działająca na rzecz organizacji studenckiej – NZS UP, gdzie w kadencji 2022/23 pełniła rolę Członkini Zarządu jako Wiceprzewodnicząca ds. HR.

W KMS odpowiada za koordynowanie projektów i organizację wydarzeń. Z zamiłowania aktywnie spędza czas tańcząc, podróżując oraz ciągle rozwijając siebie i swoje pasje.

Michał Adamczyk

Prezes Zarządu

Związany z KMS od początku istnienia Fundacji. Inżynier informatyki stosowanej (Java developer) i magister zarządzania (specjalność: zarządzanie zasobami ludzkimi) z doświadczeniem biznesowym (działalność w obszarze mobile-IT) oraz 12-letnim doświadczeniem menedżerskim i 5-letnim doświadczeniem naukowo dydaktycznym. Ekspert oceniający przedsięwzięcia biznesowe pod kątem innowacyjności w ramach projektów PARP. Autor kilkunastu publikacji naukowych dotyczących zarządzania innowacjami, w tym m.in. 7 artykułów w czasopismach naukowych, 7 rozdziałów w monografiach. Nauczyciel akademicki i trener w zakresie zarządzania innowacjami. Absolwent studiów z komercjalizacji technologii na Wageningen University (Holandia).

Grzegorz Zagraba

Chief Networking Officer

Konsultant w zakresie sprzedaży, obsługi klienta i zarządzania projektami IT. Na co dzień odpowiedzialny za rozwój działu sprzedaży w Archdesk – polsko-brytyjskim startupie wdrażającym rozwiązania IT do zarządzania projektami budowlanymi w modelu SaaS. Współpracuje z polskimi software house’ami jako Interim Account Manager. Prowadzi szkolenia dla osób indywidualnych i organizacji w zakresie sprzedaży, negocjacji i wystąpień publicznych. Aktywny w krakowskim ekosystemie startupowym od 2016 roku. Współtworzył AlphaVision, startup którego celem było uproszczenie pracy radiologów przez automatyczny system Quality Assurance. Pracował przy próbach komercjalizacji technologii z zakresu hydrauliki i technologii

Michał Matlakiewicz

Wiceprezes ds. Finansowych

Dyrektor Finansowy odpowiedzialny za zarządzanie płynnością finansową, stworzenie i obsługę wewnętrznego systemu finansowego (rejestracja dokumentów, księgowanie, rozliczanie), tworzenie i aktualizację umów, długofalową strategię współpracy biznesowej z partnerami, rozliczanie projektów od strony formalnej, tworzenie budżetów, analizę bieżących wydatków i kosztów.
Magister inżynier (AGH 2018). Ukończył studia podyplomowe w SGH (2019) oraz na AGH (2020). Uzyskał certyfikat księgowego (I stopień) oraz ukończył kurs II stopnia (specjalisty ds. rachunkowości) w Stowarzyszeniu Księgowych w Polsce. W 2018 roku otrzymał certyfikat Analityka Finansowego wydany przez Fundację Rozwoju Rachunkowości.

Paweł Zdańkowski

Wiceprezes ds. oPERAcyjnych

Konsultant oraz mentor zaangażowany w proces komercjalizacji technologii akademickich poprzez tworzenie spółek typu startup. Współtwórca projektów Edu-peryskop, Animusz oraz współzałożyciel startupu RenVis. Działając w organizacjach pozarządowych, bezpośrednio współpracował z instytucjami takimi jak: PKP S.A., ING, Santander, Provident, Fundacja PFR, Totalizator Sportowy, Grupa Pracuj, PZU S.A. czy MNiSW. Wspiera początkujące projekty w obszarze tworzenia modelu biznesowego, strategii promocji oraz pozyskania inwestora.

Rafał Bill

Członek Rady Fundacji

Product Manager z kilkuletnim doświadczeniem w analizie biznesowej, specjalizująca się w projektach B+R i innowacjach na wczesnym etapie rozwoju. Do swojej pracy zawodowej wnosi umiejętności i wiedzę, które są wyniesione z badań ekonomicznych poświęconych komercjalizacji technologii, które pozwalają na realizację niestandardowych kierunków ekspansji. W wolnym czasie trenuje parkour i rozwija sportowe stowarzyszenie.

 

Bartłomiej "Świstak" Piotrowski

Przewodniczący Rady Fundacji

Człowiek orkiestra panujący nad chaosem. Zawsze trzyma rękę na pulsie. Twórca takich marek jak EAR – Eksperymentalna Agencja Reklamowa oraz Flying Octopus – zespół game dev. Zbudował rozwojową społeczność przedsiębiorców odpowiedzialnych społecznie.  Jeden z inicjatorów fundacji Kraków Miastem Startupów, a także organizatorów Linkedin Local oraz krakowskich Turkusowych Śniadań. 

Tak samo, jak w rozwoju dochodowych biznesów zakochany w organizacjach pozarządowych i działaniach społecznie odpowiedzialnych. Jego motto, którym kieruje się w pracy z klientami to “Służyć innym z zachowaniem troski o siebie”. Od kilku już lat buduje markę osobistą znaną w środowisku branżowym jako Krakowski Świstak, pod którą udziela porad i konsultacji dotyczących strategii biznesowych. 

 
Newsletter