Fundacja Kraków Miastem Startupów z siedzibą w Krakowie (dalej: „KMS”) w związku z prowadzeniem niniejszej strony internetowej używa plików cookies, tj. technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika. Pliki cookies wykorzystywane są przez KMS w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania serwisu, w celach analitycznych oraz marketingowych, w tym personalizacji reklam. Korzystając z serwisu wyrażają Państwo zgodę na przechowywanie i uzyskiwanie dostępu do tych danych przez KMS oraz współpracujące podmioty trzecie. Zgoda ta w każdej chwili może być zmodyfikowana lub cofnięta poprzez dokonanie odpowiednich zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Szersze informacje znaleźć można w polityce prywatności.
Polityka Prywatności      
ROZUMIEM

Skąd biorą się pomysły?

Nie rosną na drzewach i nie przynoszą ich bociany, ale rodzą się na przykład podczas hackathonów. Jednym z takich wydarzeń jest Akademicki Maraton Innowacji, który odbył się 26. i 27. października 2019 w krakowskim Hub:raum. Uczestnicy skoncentrowali się na zagadnieniu Smart City: projektowali rozwiązania podnoszące jakość codziennego funkcjonowania w mieście.

Jak na naszym hackathonie przebiegał proces tworzenia innowacji?

Uczestnicy brali udział w warsztacie generowania i rozwijania pomysłów, by później swoje projekty dopracować pod okiem szesnastu mentorów. Następnie przedstawiali je publiczności, co okazało się znacznie łatwiejsze dzięki warsztatowi prezentacji.

konkursie projektów najlepiej wypadł zespół Qubit w składzie Łukasz Żytniak, Michał Gajda, Grzegorz Kowalski oraz Krystian Kedron, który stworzył platformę do zarządzania portfelem wykorzystującą dane historyczne i oparte na nich algorytmy machine learningowe. Panowie zajęli pierwsze miejsce i otrzymali 2500 złotych w voucherach Sodexo.

Miejsce drugie i vouchery o wartości 1500 złotych zgarnęli Andrzej Ludkiewicz, Tetiana Kulchytska oraz Stan Halauko z zespołu Dziwne, u mnie działa. Przygotowali aplikację służącą ochronie danych wykorzystującą rozpoznawanie twarzy.

Następnie: zespół ITberries w składzie Karolina Machnik, Jakub Bąk, Maciej Krajewski, Wiktor Jurek i Justyna Burghardt. Ich rozwiązanie skupia się na problemie dotyczącym dbania o zdrowie wśród osób starszych i polega na współpracy ubezpieczycieli z siłowaniami i klubami fitness. W nagrodę za ten pomysł otrzymali vouchery o wartości 1000 złotych.

Wyróżnienie otrzymał Jan Sopata za aplikację pozwalającą zgłaszać i wyszukiwać ciekawe oraz użyteczne miejsca w mieście, takie jak ławki czy toalety publiczne.

Tak oto powstały przełomowe, wizjonerskie propozycje. 
Kto wie, kiedy zostaną wdrożone i ułatwią życie nam wszytkim?

Harmonogram wydarzenia:

Sobota, 26 października
13:00 – Rejestracja
13:45-14:00 – Wprowadzenie do hackathonu – zasady, mentorzy, kategorie
14:00 – Rozpoczęcie pracy
14:30-15:00 – Warsztat generowania i rozwijania pomysłów
15:00-15:45 – Obiad
16-19 – Praca ze wsparciem mentorów 
19:00-20:00 – Kolacja

Niedziela, 27 października
08:00-09:00 – Śniadanie
9:00-12:00 – Praca ze wsparciem mentorów
12:00-13:00 – Warsztat prezentacji
14:00 – Koniec prac
14:15-15:00 – Prezentacje
15:00-15:45 – Obiad
16:15 – Ogłoszenie wyników

Jedzenie podczas wydarzenia oraz nagrody były finansowane przez organizatorów.

Newsletter