Fundacja Kraków Miastem Startupów z siedzibą w Krakowie (dalej: „KMS”) w związku z prowadzeniem niniejszej strony internetowej używa plików cookies, tj. technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika. Pliki cookies wykorzystywane są przez KMS w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania serwisu, w celach analitycznych oraz marketingowych, w tym personalizacji reklam. Korzystając z serwisu wyrażają Państwo zgodę na przechowywanie i uzyskiwanie dostępu do tych danych przez KMS oraz współpracujące podmioty trzecie. Zgoda ta w każdej chwili może być zmodyfikowana lub cofnięta poprzez dokonanie odpowiednich zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Szersze informacje znaleźć można w polityce prywatności.
Polityka Prywatności      
ROZUMIEM

AKADEMICKI MARATON INNOWACJI

Akademicki Maraton Innowacji (AMI) to projekt, którego celem jest inspirowanie i angażowanie studentów, młodych przedsiębiorców i innowatorów społecznych do kreowania innowacyjnych rozwiązań biznesowych, stanowiących odpowiedź na aktualne wyzwania społeczne, gospodarcze i technologiczne. 

Podczas wydarzenia zespołowo tworzone są innowacyjne rozwiązania, a uczestnicy korzystają ze wsparcia doświadczonych mentorów. Całość zmagań zwieńczona jest prezentacjami opracowanych rozwiązań.

Edycja 2023 stanowiła już 5. Akademicki Maraton Innowacji. W zeszłym roku projekt został zorganizowany dzięki wsparciu Fundacji PFR

W ramach AMI 2023 zorganizowane zostały dwa tematycznie różne 12-godzinne hackathony, czyli Akademickie Półmaratony Innowacji. 

 

Każdy z półmaratonów trwał 12 godzin, wzięło w nim udział od 8 do 15 zespołów liczących od 2 do 5 członków (łącznie ok. 50-70 osób na wydarzenie). 

W hackathonie wziąć udział mogły dwa typy drużyn: zgłoszone zespołowo lub złożone z osób, które zaaplikowały indywidualnie. 

Szkolenia i mentoring

Aby hackathon odbył się z powodzeniem, konieczny jest w nim udział mentorów, którzy w trakcie wydarzenia są dostępni dla jego uczestników i służą radą. Uczestnicy hackathonu mają zapewnione wsparcie mentorskie
(min. 6 ekspertów dostępnych przez
8 godzin) oraz szkoleniowe
dwa warsztaty w trakcie wydarzenia). 

Mentorzy to osoby powołane spośród doświadczonych przedstawicieli krakowskiego ekosystemu start-upowego, świata nauki oraz instytucji otoczenia biznesu.

Nagrody

Zwieńczeniem każdego z półmaratonów jest publiczna prezentacja powstałych pomysłów i wybór 3 najlepszych projektów, którym wręczone zostały nagrody rzeczowe o łącznej wartości 
10.000 zł.

Sześć najlepszych pomysłów (wyłonionych z obydwu wydarzeń) otrzymuje dalsze wsparcie ze strony fundacji Kraków Miastem Startupów, aby ich autorzy mogli przekuć swoje pomysły w szybko skalujące się start-upy lub dobrze działające projekty społeczne. Projekty te będą dalej promowane jako dobre przykłady innowacji. 

 

Miejsce i logistyka

Projekt odbywa się na terenie Małopolski.

W trakcie wydarzenia serwowane są co najmniej
3 ciepłe posiłki. Zapewniony został też stały serwis kawowy.

 

O co chodzi?

Zadaniem drużyn jest stworzenie koncepcji innowacyjnego projektu, będącego odpowiedzią na wyzwania postawione przez współorganizatorów.

Rozwiązania te są następnie prezentowane przed hackathonową publicznością, biorą także udział w konkursie projektów, w którym do wygrania są wartościowe nagrody.

Dla kogo?

Dla osób twórczych, które chcą poznać równie kreatywne osoby, rozwijać siebie i swój pomysł.

Mile widziane będą zarówno projekty zawierające prototyp aplikacji, jak i prezentacje rozwiązania problemu bez przygotowanego prototypu.

Zapraszamy do udziału uczestników indywidualnych oraz zespoły (2-5 osobowe).

Sprawdź poprzednie edycje AMI!

Akademicki Maraton Innowacji 2023

Zespoły połączyły siły designu i technologii, aby wnieść świeże spojrzenie na rzeczywistość!

Akademicki Maraton Innowacji 2023

Grupy projektowe przedstawiały swoje innowacyjne pomysły i walczyły o nagrody z puli 10 000 zł!

Akademicki Maraton Innowacji 2022

3. grudnia zespoły projektowe pracowały nad rozwiązaniami z obszaru design technologies.

Akademicki Maraton Innowacji 2022

5. listopada zespoły projektowe pracowały nad rozwiązaniami z obszaru inteligentnego eco-miasta.

Akademicki Maraton Innowacji 2021

28. listopada zespoły projektowe pracowały nad rozwiązaniami z obszaru inteligentnego miasta, wykorzystując projektowanie graficzne i design. 

Akademicki Maraton Innowacji 2020

Hackhaton odbył się 24. października online. Uczestnicy podjęli wyzwanie Smart City w obszarze zdrowia, turystyki, technologii oraz ekologii. 

Akademicki Maraton Innowacji 2019

Ostatnia edycja projektu odbyła się w dniach
26.- 27. października 2019 w krakowskim Hub:raum.

Newsletter