AKADEMICKI MARATON INNOWACJI
Akademicki Maraton Innowacji 2023 (AMI 2023) to projekt, którego celem jest inspirowanie i angażowanie studentów, młodych przedsiębiorców i innowatorów społecznych do kreowania innowacyjnych rozwiązań biznesowych, stanowiących odpowiedź na aktualne wyzwania społeczne, gospodarcze i technologiczne.
Podczas wydarzenia zespołowo tworzone są innowacyjne rozwiązania, a uczestnicy korzystają ze wsparcia doświadczonych mentorów. Całość zmagań zwieńczona jest prezentacjami opracowanych rozwiązań.
Tegoroczny projekt będzie stanowił już piątą edycję Akademickiego Maratonu Innowacji. W zeszłym roku projekt został zorganizowany dzięki wsparciu Fundacji PFR.
W ramach AMI 2023 zorganizowane zostaną dwa tematycznie różne 12-godzinne hackathony, czyli Akademickie Półmaratony Innowacji.
Każdy z półmaratonów będzie trwał 12 godzin i weźmie w nim udział od 8 do 15 zespołów liczących od 2 do 5 członków (łącznie ok. 50-70 osób na wydarzenie). W hackathonie mogą wziąć udział dwa typy drużyn: zgłoszone zespołowo lub złożone z osób, które zaaplikowały indywidualnie.
Szkolenia i mentoring
Aby hackathon odbył się z powodzeniem, konieczny jest w nim udział mentorów, którzy w trakcie wydarzenia są dostępni dla jego uczestników i służą radą. Uczestnicy hackathonu mają zapewnione wsparcie mentorskie (min. 6 ekspertów dostępnych przez 8 godzin) oraz szkoleniowe (dwa warsztaty w trakcie wydarzenia).
Mentorzy to osoby powołane spośród doświadczonych przedstawicieli krakowskiego ekosystemu start-upowego, świata nauki oraz instytucji otoczenia biznesu.
Nagrody
Zwieńczeniem każdego z półmaratonów jest publiczna prezentacja powstałych pomysłów i wybór 3 najlepszych projektów, którym wręczone zostaną nagrody rzeczowe o łącznej wartości
10.000 zł.
Sześć najlepszych pomysłów (wyłonionych z obydwu wydarzeń) otrzymuje dalsze wsparcie ze strony fundacji Kraków Miastem Startupów, aby ich autorzy mogli przekuć swoje pomysły w szybko skalujące się start-upy lub dobrze działające projekty społeczne. Projekty te będą dalej promowane jako dobre przykłady innowacji.
Miejsce i logistyka
Projekt odbywa się na terenie Małopolski.
W trakcie wydarzenia serwowane będą, co najmniej 3 ciepłe posiłki. Zapewniony będzie też stały serwis kawowy.
Informacje o tegorocznej edycji już wkrótce!
O co chodzi?
Zadaniem drużyn jest stworzenie koncepcji innowacyjnego projektu, będącego odpowiedzią na wyzwania postawione przez współorganizatorów.
Rozwiązania te są następnie prezentowane przed hackathonową publicznością, biorą także udział w konkursie projektów, w którym do wygrania są wartościowe nagrody.
Dla kogo?
Dla osób twórczych, które chcą poznać równie kreatywne osoby, rozwijać siebie i swój pomysł.
Mile widziane będą zarówno projekty zawierające prototyp aplikacji, jak i prezentacje rozwiązania problemu bez przygotowanego prototypu.
Zapraszamy do udziału uczestników indywidualnych oraz zespoły (2-5 osobowe).
Sprawdź poprzednie edycje AMI!
Akademicki Maraton Innowacji 2022
3. grudnia zespoły projektowe pracowały nad rozwiązaniami z obszaru design technologies.
Akademicki Maraton Innowacji 2022
5. listopada zespoły projektowe pracowały nad rozwiązaniami z obszaru inteligentnego eco-miasta.
Akademicki Maraton Innowacji 2021
28. listopada zespoły projektowe pracowały nad rozwiązaniami z obszaru inteligentnego miasta, wykorzystując projektowanie graficzne i design.
Akademicki Maraton Innowacji 2020
Hackhaton odbył się 24. października online. Uczestnicy podjęli wyzwanie Smart City w obszarze zdrowia, turystyki, technologii oraz ekologii.
Akademicki Maraton Innowacji 2019
Ostatnia edycja projektu odbyła się w dniach
26.- 27. października 2019 w krakowskim Hub:raum.