Maraton Biznesowy to niespełna jeden dzień pracy nad przeobrażeniem pomysłu uczestników na realny plan biznesowy pod okiem doświadczonych mentorów.
Dzielą się oni z uczestnikami swoją wiedzą i doświadczeniem.
Poznajcie Mentorów, którzy podczas tej edycji dbali o wszystkie zespoły:
👩🏫 Paulina Szot – trenerka i konsultantka w obszarze wystąpień publicznych, mówczyni, konferansjerka, mentorka, pasjonatka Słowa, a z wykształcenia inżynierka środowiska. Jest certyfikowaną trenerką umiejętności społecznych.
👨🏫 Jacek Mleczko – Ukończył studia MBA i ma ponad 30-letnie doświadczenie w zarządzaniu oraz prowadzeniu własnych firm w USA i Polsce. Jako konsultant prowadził ewaluacje oraz warsztaty szkoleniowe w wielu małych i średnich firmach jak również w dużych organizacjach jak Matusewicz Budowa Maszyn, Aqua-El, Perfumerie Douglas, Zakład Rafineryjny Jasło, BASF. Prowadzi warsztaty i szkolenia z zarządzania, zaufania, efektywnej sprzedaży, negocjacji i budowania zespołów. 🧠
👩🏫 Ilona Durał – Trenerka Biznesu, konsultantka, multipasjonatka, doświadczona Project i Event Managerka, realizuje się ucząc przedsiębiorczości, rozwijając kompetencje miękkie, w tym komunikację i asertywność. Jest współtwórczynią marki “Pokój wspomnień”, która podbija branżę weselną. Obecnie rozwija własną markę “Biznes od serca”. 💰
👨🏫 Remigiusz Kowalewski – Project Manager w fundacji Kraków Miastem Startupów. Współtwórca i CEO startupu RECOMMENDme w latach 2020 – 2023, ukończył z nim 2 programy akceleracyjne: Huge Thing, program partnerski Google for Startups i KRK InnoTech Starter 2022 (KITS).
Poznajcie zespoły, które dzięki swoim kreatywnym i innowacyjnym pomysłom znalazły się na podium!
🥇 Miejsce 1 – Glee: projekt stworzony przez grupkę programistów z Zespół Szkół Łączności w Krakowie. Zakłada stworzenie aplikacji, gdzie w formie gry i animacji chcą nieść pomoc młodzieży z niską samooceną. W ten sposób wesprą w strachu przed otwarciem, sklasyfikują problem i na tej podstawie dostarczą porady i wskazówki.
🥈 Miejsce 2 – Thylife: zespół uczniów z 31 Liceum Ogólnokształcące im. Romana Ingardena w Krakowie chce zwiększyć komfort życia osobom mającym problemy z tarczycą. Mają pomysł na aplikację, która pomoże odnaleźć dostosowane potrawy, a także przypomni o zażyciu potrzebnego leku.
🥉 Miejsce 3 – Period: każda kobieta zna ten problem, oni na to odpowiadają! Zespół z VII Liceum Ogólnokształcące im. Zofii Nałkowskiej w Krakowie chce przedstawiać w swojej aplikacji rozwiązania na objawy wiążące się z okresem u kobiet, aby stał się czymś co nie ogranicza ich funkcjonowania.