Fundacja Kraków Miastem Startupów z siedzibą w Krakowie (dalej: „KMS”) w związku z prowadzeniem niniejszej strony internetowej używa plików cookies, tj. technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika. Pliki cookies wykorzystywane są przez KMS w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania serwisu, w celach analitycznych oraz marketingowych, w tym personalizacji reklam. Korzystając z serwisu wyrażają Państwo zgodę na przechowywanie i uzyskiwanie dostępu do tych danych przez KMS oraz współpracujące podmioty trzecie. Zgoda ta w każdej chwili może być zmodyfikowana lub cofnięta poprzez dokonanie odpowiednich zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Szersze informacje znaleźć można w polityce prywatności.
Polityka Prywatności      
ROZUMIEM

SZKOLNY MARATON INNOWACJI

Szkolny Maraton Innowacji to projekt skierowany do uczniów szkół średnich, którego celem jest promowanie przedsiębiorczości i zachęcanie ich do tworzenia własnych inicjatyw. Projekt składa się z dwóch części:
warsztatów i Maratonu Biznesowego.

WARSZTATY

To cykl bezpłatnych warsztatów prowadzonych przy współpracy z Krakowskimi szkołami średnimi, tak aby uczniowie mieli możliwość pogłębienia swojej wiedzy na temat jednego z wybranych zagadnień dotyczących rozwijania własnego biznesu, zarządzaniem projektami czy komunikacji w zespole.

Jak przebiegają wydarzenia?

1. Kontaktujemy się ze szkołami średnimi i przesyłamy im naszą ofertę. 

2. Szkoły wybierają temat, mentora i proponują termin przeprowadzania szkolenia. 

 

3. Łączymy naszych mentorów ze szkołami i pomagamy przy organizacji warsztatów. 

4. Nasi trenerzy przychodzą i przeprowadzają szkolenie, a szkoła dostarcza nam zdjęcia oraz listę obecności z wartsztatów. 

MARATON BIZNESOWY

Trwające 8 godzin wydarzenie, podczas którego uczniowie szkół średnich rozwijają swój własny pomysł na biznes pod okiem naszych mentorów, biorą udział w ciekawych szkoleniach, a na koniec walczą o jedno z trzech pierwszych miejsc!

Na czym polega Maraton Biznesowy?

Zespół

Wraz z innymi uczniami zbierasz zespół składający się z 3-6 osób z tej samej szkoły i rejestrujecie się na stronie wydarzenia.

Spotkanie informacyjne

Tydzień przed rozpoczęciem wydarzenia odbędzie się dla Was spotkanie informacyjne online.

Praca

Podczas hackathonu wraz z innymi zespołami pracujecie nad rozwojem swojego biznesu pod opieką mentorów.

Prezentacja

Na koniec pracy prezentujecie swoją pracę przed jury i walczycie o nagrodę główną.

Czego potrzebujesz?

👉 Pomysłu na biznes

👉 Zespołu 3-6 osobowego

👉 Pozytywnej energii!

Jakich korzyści możesz się spodziewać?

Mentoring

Przez cały czas trwania wydarzenia jesteś stale pod opieką mentorów.

Certyfikat

Każdy z uczestników otrzymuje certyfikat potwierdzający udział w wydarzeniu.

Szkolenia

Bierzesz udział w dwóch szkoleniach pomagających w projektowaniu biznesu.

Posiłki

W trakcie wydarzenia masz zapewnione śniadanie, obiad w postaci pizzy oraz stały dostęp do bufetu kawowego z ciastkami.

Nagroda główna

Masz możliwość wygrania jednej z 3 głównych nagród, gdzie pełna pula pieniędzy to aż 2000 zł.

Networking

Poznasz ciekawych i ambitnych ludzi, nabędziesz pewności siebie oraz doświadczenie w wystąpieniach publicznych.

Poznaj Mentorów, którzy wspierali zespoły podczas poprzednich edycji!

Michał Adamczyk

Prezes Zarządu fundacji “Kraków Miastem Startupów”, gdzie odpowiada m.in. za program akceleracyjny dla start-upów technologicznych na początkowym etapie rozwoju. Posiada 15-letnie doświadczenie w zarządzaniu organizacjami biznesowymi i społecznymi. 

Ilona Durał

Trenerka Biznesu i konsultantka biznesowa. W duszy grają jej komunikacja i rozwój osobisty, ponadto udziela konsultacji i przeprowadza audyty marek, pomagając z pasją rozwijać biznesy online. Doświadczona Project Managerka i organizatorka eventów. 

Remigiusz Kowalewski

Współtwórca i CEO startupu RECOMMENDme, z którym ukończył akcelerację w KITS oraz Huge Thing x Google for Startups. Project Manager w fundacji Kraków Miastem Startupów. Od 3 lat jest również związany z branżą OZE, jako pośrednik w montażach fotowoltaiki i pomp ciepła. 

Bartłomiej "Świstak" Piotrkowski

Konsultant strategii w biznesie, rekomendowany przez ponad 130 firm (sprawdźcie sami na LinkedIn).  Jeden z inicjatorów i były lider fundacji Kraków Miastem Startupów. Założyciel EAR – Eksperymentalnej Agencji Reklamowej oraz FO – zespołu game dev Flying Octopus. 

Szkolenia przeprowadzane w trakcie Maratonu Biznesowego

Model biznesowy canvas

W trakcie szkolenia uczestnicy poznają Business Model Canvas (BMC), czyli jedną z najbardziej rozpowszechnionych metod planowania projektów biznesowych. BMC jest szczególnie przydatny w przedsięwzięciach innowacyjnych, ale z powodzeniem sprawdza się też w klasycznych firmach.

Szkolenie z Pitchingu

Szkolenie ma za zadanie przygotować uczestników do prezentacji swoich projektów pod koniec Maratonu Biznesowego. Pitching jest krótką, zwięzłą prezentacją projektu przed potencjalnymi inwestorami, sponsorami.

Sprawdź poprzednie edycje AMI!

Maraton Biznesowy 2023
- jesień

Chcemy podziękować wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i wkład w tworze przez Was projekty — mamy nadzieję, że wynieśliście z maratonu dużo nowego doświadczenia! 

Maraton Biznesowy 2023
- wiosna

Łącznie gościliśmy 44 uczniów ze szkół z 2 LO, 31 LO, Zespołu Szkół Elektrycznych nr 1, Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Ewangelickiego w Cieszynie, Kolegium Europejskiego.

Partnerzy

Newsletter