Fundacja Kraków Miastem Startupów z siedzibą w Krakowie (dalej: „KMS”) w związku z prowadzeniem niniejszej strony internetowej używa plików cookies, tj. technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika. Pliki cookies wykorzystywane są przez KMS w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania serwisu, w celach analitycznych oraz marketingowych, w tym personalizacji reklam. Korzystając z serwisu wyrażają Państwo zgodę na przechowywanie i uzyskiwanie dostępu do tych danych przez KMS oraz współpracujące podmioty trzecie. Zgoda ta w każdej chwili może być zmodyfikowana lub cofnięta poprzez dokonanie odpowiednich zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Szersze informacje znaleźć można w polityce prywatności.
Polityka Prywatności      
ROZUMIEM

2 grudnia uczestnicy wzięli udział w wyzwaniu DESIGN + TECH = BUSINESS i razem ze swoją drużyną zawalczyli o nagrody z puli 10 000 zł! 🚀

Obecny świat pędzi naprzód, napędzany innowacjami technologicznymi, które kształtują nasze życie i społeczeństwo. Celem wyzwania było połączenie sił designu i technologii, aby wnieść świeże spojrzenie na rzeczywistość oraz rozwiązywać aktualne wyzwania. ✨🔨


Oto zespoły, które pracując nad swoimi innowacyjnymi pomysłami pokazały, że nie mają sobie równych. 😎

🥇 Miejsce 1 –  Wiseway

Szymon Gwóźdź, Olivia Gryska, Alicja Kupiec, Joanna Cichoń

Aplikacja pomoże osobom z niepełnosprawnościami znaleźć bezpieczne, wolne od barier trasy. Umożliwi również zgłaszanie problemów na drodze, pomagając innym użytkownikom w unikaniu przeszkód.

🥈 Miejsce 2 – Mugii

Paulina Stypuuła, Kamil Świątoniowski, Zofia Barszczowska, Emilia Strójwąs

Projekt zakłada stworzenie innowacyjnego, modularnego kubka personalizowanego, który będzie współpracować z dedykowaną aplikacją mobilną. Aplikacja ta umożliwia zapamiętywanie poprzednich zakupów kawy i składanie zamówień na odległość, dzięki czemu użytkownik może otrzymać swoje zamówienie bezpośrednio do swojego kubka w kawiarni. To rozwiązanie ułatwia proces zamawiania i jest przyjazne dla środowiska.

🥉 Miejsce 3 – SmartBeam 

Tomasz Małkowski, Mateusz Obrzut, Sara Grądziel 

Projekt dotyczy innowacyjnej lampy połączonej z kamerą laptopa, która dostosowuje oświetlenie do potrzeb użytkownika, bazując na obserwacji jego źrenic. Technologia ta, oparta na badaniach Halla, Rosbasha i Younga z 2017 roku, laureatów Nagrody Nobla, optymalizuje światło do wykonywanej pracy, zwiększając efektywność i komfort.


Co czekało na uczestników podczas wydarzenia?

✅ Praca w interdyscyplinarnych zespołach

✅ Możliwość kreatywnego projektowania rozwiązań

✅ Szkolenia z zakresu modelowania biznesowego

✅ Indywidualna opieka Mentorów posiadających wieloletnie doświadczenie biznesowe i menedżerskie

✅ Prezentacje projektów przed Jury złożonym z ekspertów

✅ Szansa na zdobycie nagród finansowych oraz wsparcia dla najlepszych zespołów


KORZYŚCI:

💡 Wsparcie doświadczonych mentorów biznesowych i technologicznych

💡 Szkolenia z zakresu modelowania biznesowego i prezentacji publicznych

💡 Stworzenie rozwiązania, które realnie może okazać się perełką biznesową

💡 Pula atrakcyjnych nagród w wysokości 10.000 zł

💡 Certyfikat uczestnictwa

🍕 W ciągu trwania maratonu zapewniamy 4-posiłkowy catering oraz bufet kawowy.


NAGRODY GŁÓWNE
💰1 miejsce: 5 tysięcy złotych
💰2 miejsce: 3 tysiące złotych
💰3 miejsce: 2 tysiące złotych


Newsletter